5 טיפים לבחירת ריהוט חדר שינה לילדים

ריהוט חדר שינה לילדים צריך להתאים לקצב ההתפתחות, לתחומי העניין ולגיל שלהם. בנוסף, חשוב לבחור ריהוט בטיחותי שיאפשר לילדים לשחק בחדר השינה לבד או עם חברים. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור

מאת: מערכת ילדים פלוס | 25.12.2016

הורים מנוסים יודעים עד כמה קשה לעצב חדרי שינה לילדים. מלבד העובדה שלכל ילד יש תחומי עניין אחרים, העיצוב נדרש להתחשב מצד אחד בגיל שלהם ומצד שני גם בקצב ההתפתחות המהיר. ילדים גדלים במהירות ולא כל חדרי השינה מסוגלים לעמוד בקצב. אז איך פותרים את הבעיה? הנה 5 טיפים לבחירת ריהוט בצורה נכונה:

1. התחשבו בנתוני החדר
אין טעם לבחור ריהוט לפני שמתחשבים בנתוני החדר. הנתונים שיכתיבו את מספר הרהיטים ואת מיקומם הם גודל החדר, מיקום החלונות והדלתות וצורת הקירות. אם יש בחדר נישות שמונעות הצבה של שידות, תוכלו לתלות מדפים ולחסוך במקום. לעומת זאת, בחדרי שינה גדולים במיוחד תוכלו לשמור על אווירה אינטימית באמצעות הצבת ארון הזזה ושידת מחשב. 

מיטת נוער רדיסון אייס

2. תנו עדיפות למיטה וחצי
המיטה אמורה להעניק לילד תמיכה ולסייע להתפתחות השלד והעצמות. תנו עדיפות לאפשרות של מיטה וחצי וכך תוכלו לדאוג שהיא תלווה אותו לאורך שנים. בנוסף, בחלק מהדגמים יש אפשרות לפתוח את המיטה ולהשתמש בחלק התחתון כארגז מצעים. זה ריהוט פונקציונאלי מאוד לחדרי ילדים והוא יכול לשמש גם אורחים שבאים לבקר.

3. הציבו את הבטיחות בראש סדר העדיפויות
ההבדל העיקרי בין ריהוט חדר שינה לילדים לבין ריהוט חדרים אחרים בבית הוא הבטיחות. בחדרי שינה לילדים חשוב להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. הבטיחות באה לידי ביטוי בפינות של הרהיטים, בחומרי הגלם שמהם הם עשויים ובסוג הסגירה של הדלתות והמגירות. רהיטים בטיחותיים ישרתו את צרכי הילד מגיל קטן ויעזרו לכם לישון בשקט בלילה.

4. התייעצו עם הילד
הילד צריך להיות מעורב בתהליך קבלת ההחלטות של עיצוב חדר השינה שלו. כמובן שבסופו של דבר אתם אלו שמקבלים את ההחלטה הסופית, אבל התייעצות מוקדמת תבטיח מעורבות גבוהה ומוטיבציה. ילד שמעורב בבחירת הרהיטים, המיטה והשולחן ירגיש חיבור אישי טוב יותר לחדר ואף יעריך את מה שההורים העמידו לרשותו. לעומת זאת, הורים שמקבלים את ההחלטות לבדם עלולים לגלות שביצעו טעויות בלתי הפיכות.

5. קבעו עובדה עם פתרונות אחסון
יהיה לילד שלכם קל יותר לשמור על סדר וארגון אם תעמידו לרשותו פתרונות אחסון מגוונים. נסו לשלב בין שידה, ארגז מצעים וארון הזזה. הציבו בחדר גם רהיט ספציפי לאחסון צעצועים ומשחקים שלא נמצאים בשימוש. הסבירו לילד על החשיבות של הסדר והארגון והפכו את זה למטלה יומית או לפחות שבועית. אם תקבעו עובדה ותקלו על הילד, הוא ישתף פעולה ובסופו של דבר ייזום בעצמו שמירה על הסדר. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר