החשיבות הנומרולוגית בבחירת שם לתינוק

לידה נתפסת כשמחה גדולה בכל חברה. בחירת השם לתינוק/ת לעומת זאת, מהווה משימה מבלבלת ומאמצת לעיתים עבור ההורים ובני המשפחה.

מאת: מאייה מזרחי עצמוני | 05.02.2017

במקרים רבים ההורים מכינים רשימת שמות אפשרית לקראת הלידה או מכוונים לשם שאוהבים. לפעמים הם מחליטים על השם במהלך ההיריון ואחרי הלידה, כשפוגשים ברך הנולד, מתחרטים ומחליטים על שם אחר. פתאום השם אליו התחברו במהלך ההיריון נראה להם לא מתאים, לא מדויק כשמביטים בתינוק/ת. נוכח ההתרגשות הרבה של הרחבת המשפחה בצאצא והידיעה ששמו של האדם משמעותי לחייו, מבקשים הורים רבים לבחון מה השם המתאים ביותר בהתאם לתאריך הלידה, ולשם כך פונים לנומרולוגים או לרבנים. האם בהתנהגותנו זאת אנחנו מעצימים את השפעת השם על האדם או שאכן קיימת חשיבות לכך? ואם כן, מהי החשיבות הנומרולוגית בבחירת שם לתינוק וכיצד תשפיע על חייו? 

תדר, רטט ואנרגיה

כדי להבין לעומק את החשיבות בבחירת שם לתינוק, יש להיות מודעים למושגים תדר, רטט ואנרגיה:
תדר – הכוונה לשיעור החזרות, התדירות, של תנועה ביחידת זמן קבועה. 
רטט – זהו גל של תנועה ומנוחה. הרטט של תופעות כמו צבע או אור יהיה שונה מהרטט של עצים או חיות, והרטט של אלה יהיה שונה מהרטט של בני האדם.
אנרגיה – היא הגורם המניע, אך לא ניתן להבחין בה בעזרת החושים שלנו: ראיה, שמיעה, טעם, מגע או ריח. יחד עם זאת, ללא אנרגיה אי אפשר לבצע דבר. 
כל החי בעולמנו פועם, במצב של רטט (ויברציה) ולכל דבר הקיים ביקום יש תדר: לבני אדם, לצומח (מכאן גם צמחי המרפא שלהם יש תדר של ריפוי), לבעלי חיים ולמעשה לכל דבר בעולמנו יש תדר.  גם לרגשות ולמחשבות שלנו יש תדר, לכן על פי היהדות וגם בעידן החדש, מדגישים את הצורך "להיות בשמחה תמיד", להתחבר לאופטימיות ולחשוב "מחשבות חיוביות". גם לשם של האדם יש תדר.  לכל שם ישנה ויברציה, רטט אשר מאפיין אותו. בבחירת שם לתינוק בודקים את התאמת התדר של השם לתאריך הלידה. לכן, מתייעצים עם נומרולוגים או רבנים לאחר הלידה. 

נומרולוגיה וייעוץ נומרולוגי
הנומרולוגיה = תורת המספרים, ידועה מעולם התורה היהודי העתיק, סוברים כי נכללה בספר הזוהר. הייעוץ הנומרולוגי  מתבסס על שמו המלא של האדם ועל תאריך לידתו הלועזי. בעת ייעוץ נומרולוגי במתן שם לתינוק, מתייחסים לשלושה גורמים עיקריים: יום הלידה, תאריך הלידה והשם (אם יש) שלגביו מתלבטים ההורים. יום הלידה מציין על פי הנומרולוגיה את אופיו של האדם, תכונותיו, כישרונותיו, והמזג עימם מגיע לעולם. צמצום תאריך הלידה כולו מעיד על פי הנומרולוגיה, על נתיב גורלו של האדם / התינוק. נתיב גורל הכוונה – מהו ייעודו של האדם בחיים אלה, מהם השיעורים אותם עליו ללמוד ומה הפוטנציאל שקיים עבורו בחיים אלה.

החשיבות הנומרולוגית בבחירת שם לתינוק


שם התינוק כתדר מגשר
לאדם המודע, שלוקח אחריות על הנעשה בחייו, יש את זכות הבחירה. גם היהדות, ממנה צמחה הנומרולוגיה, מדברת על כך ש"הכל צפוי והרשות נתונה". כלומר: לאדם עומדת זכות הבחירה במצבים שונים בחייו. כמו למשל, הבחירה בין טוב ורע. שם מתאים והרמוני עם תאריך הלידה, יעזור לו בבחירות ובקבלת ההחלטות בצמתים השונים בחייו (זוגיות, לימודים, תעסוקה, פרנסה, מגורים ועוד). ישנם אנשים המקיימים את ייעודם, נהנים לקום בכל בוקר למקום העבודה, מרוצים מתפקידם, חשים סיפוק, הגשמה, מימוש עצמי ומשמעות בחייהם האישיים והמקצועיים, ונוטים לפיתוח עצמי והנאה במהלך חייהם. אחרים לעומתם, יחיו מתוך תחושה של חוסר מיצוי עצמי, של קושי ומאבק, מאמץ מתמשך. גם כשישיגו את מטרתם זה יהיה אחרי מסע ארוך ומפרך, או לפחות ירגיש כך עבורם. קשיים אלו נובעים בדרך כלל על פי הנומרולוגיה, מחוסר הרמוניה בין יום הלידה – אותן תכונות אופי, מזג וכישורים מולדים, ובין נתיב הגורל – ייעודו של האדם ומסלול חייו. מכיוון שאת תאריך הלידה לא נוכל לשנות, לשם שניתן לתינוק חשיבות עצומה. השם מהווה כמו "גשר" במקרים של חוסר הרמוניה בין יום הלידה ונתיב הגורל. שהרי כפי שראינו, גם לשם האדם יש תדר, ובמידה ותהיה התאמה לתאריך הלידה, אזי יגשר על חוסר ההרמוניה והקושי והאדם יחווה חיים פחות מאומצים, ויוכל לממש את הפוטנציאל שקיים בו בצורה גבוהה יותר. לדוגמא: אדם שלפי יום לידתו קיימים בו אנוכיות, חוסר סבלנות, וחוסר רגישות לאחר, ובנתיב גורלו – ייעודו הוא טיפול בילדים, חינוך, משרות בעלות אופי של מתן שרות וכדומה, שמו יכול לעזור לו לממש את ייעודו למרות חוסר ההרמוניה ותכונות האופי המעכבות את הגשמת ייעודו. על פי הקבלה, גם פירוש השם ומשמעותו חשובים בעת בחירת שם לתינוק. כך לדוגמא, לא רצוי להעניק לתינוקות שמות של צמחים כיוון שלהם תדר נמוך מאלה של בני האדם. 

בחירת שם לתינוק לפי הנומרולוגיה
ייעוץ להורים ולמשפחה בבחירת שם לתינוק/ת על פי הנומרולוגיה, נעשית כמובן לאחר הלידה. ניתן לערוך ייעוץ זה טלפונית, אפילו מבית החולים... חשוב לצרף מספר שמות עליהם חשבתם, כך יגדל הסיכוי שהשם ינתן מתוך הרשימה והבחירה תישאר שלכם, תוך ייעוץ נומרולוגי. לאחר בדיקה נומרולוגית האם קיימת התאמה בין יום הלידה ונתיב הגורל, יבחר השם המתאים ביותר מרשימת ההורים. 


לסיכום,
שם הוא דבר משמעותי בחייו של אדם. הוא מהווה כוח למימוש עצמי ולחיבור פנימי. במקרים בהם קיימת התאמה בין השם ותאריך הלידה האדם יחווה את חייו בקלות רבה יותר, יצלח את  הקשיים והאתגרים שיעמדו בפניו בזמן קצר יותר, ילמד מניסיונו ויממש את ייעודו ואת הפוטנציאל עימו הגיע לעולם הזה.
יחד עם זאת, יש להבין כי הייעוץ הנומרולוגי נשאר בגדר ייעוץ. במקרים מסוימים, הורים פנו אלי לייעוץ נומרולוגי בבחירת שם לתינוק, אך לא בחרו בעצתי. הם העדיפו לתת לו את השם הכי פחות הרמוני ומומלץ נומרולוגית מרשימת השמות שלהם. מקרים אלה מעידים על בחירת הנשמה, יתכן שלתינוק יש מסע מאומץ / תיקון מסוים לעבור בחיים אלו, והשם לא נבחר כדי לתמוך בזה. 


כותבת המאמר: מאייה מזרחי עצמוני, אמא לשלושה, נומרולוגית ומטפלת בפרחי באך לילדים והורים. מנחת סדנאות ומשתתפת בתוכניות טלוויזיה. בעלת תואר B.A בחינוך ותואר M.A בתקשורת ציבורית מטעם אוניברסיטת בר אילן. 
www.mayama.co.il
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר