רעיונות למתנת יום הולדת לילד

רעיונות שיוכלו להיות אפשרות למתנת יום הולדת שימושית

מאת: מערכת ילדים פלוס | 06.06.2021

אנחנו חיים בעידן בו יש שפע של אפשרויות וככל שהצע המתנות עולה כך גם רף הבלבול. כשבאים לבחור מתנה עבור ילד הבחירה נעשית קשה מה מתאים לגיל שלו? מה הוא צריך? איך ניתן לקלוע לטעם האישי שלו ועוד שאלות רבות, ננסה לעשות מעט סדר ולהביא רעיונות שיוכלו להיות אפשרות למתנת יום הולדת שימושית.

מתנת-יום-הולדת-לילד

איך לבחור מתנת יום הולדת לילד?
גיל- יש להתאים את המתנה לגיל של הילד.
גילאי 2-3 הוא מתחיל לפתח טעם אישי והופך לאט לילד. בגיל הזה הסקרנות של הילד גדלה והוא אוהב להתנסות בדברים חדשים בעצמו. בגיל הזה ניתן להביא לילד חומרים או משחקים שיפתחו את המחשבה הדימיון והמוטוריקה. דוגמא טובה לכך הם משחקים שמאפשרים לילד להכנס לדמות, כמו תיק של רופא עם ציוד רפואי כמשחק. חומרים המאפשרים ליצור כדוגמת פלסטלינה, חול קינטי. אופנים מותאמות לגילם יאפשרו להם להתנסות פעם ראשונה ברכיבה עצמאית.

גילאי 4-5 הילד מתחיל להנות ממשחקים חברתיים ולכן משחקי קופסא ומשחקי חשיבה מותאמים יוכלו לתת לו שעות של הנאה ולפתח את הכישורים החברתיים שלו. גם ערכות ציור ויצירה יוכלו לבטא את הכישורים של הילד בגיל הזה ולתת לו להתבטא כיד הדימיון הטובה עליו. 

גילאי 6-7 
גיל בית הספר הגיל בו בחלט הם כבר מרגישים גדולים ומסוגלים להבין דברים לעומק. ללמוד קריאה ומספרים, בגילאים האלו ניתן לתת לילד להרכיב פאזל עם חלקים רבים, משחקי לגו מורכבים או פליימוביל עם הרבה חלקים יבטיח שעות של התעסקות ומשחקי תפקידים.

גילאי 8
ומעלה- בגיל הזה הם כבר יודעים לקרוא ומפתחים את העולם הדמיוני שלהם. ספרים יוכלו בהחלט לתת להם מפלט לעולם הזה. חשוב לברר איזה תחום הילד אוהב כדי להתאים את הספר לעולם התוכן שלו. בגיל הזה הם גם מתעניינים בגאדג'טים אלקטרוניים. משחקי מחשב ומשחקי קונסולה יכולים להיות אטרקטיביים עבורם.

אחרי שקיבלתם כיוון והלחץ מבחירת מתנה ירד, נדגיש שלכל ילד יש את ההעדפות האישיות שלו, לכל ילד כיום יש גם כמות משחקים גדולה כך שאם יש התלבטות לפני רכישת מוצר יקר ניתן לעשות שיחת ברור קצרה עם אחד ההורים ולהבין מה הכי מתאים לו. בעניין משחקי הקופסא חשוב לוודא שהמשחק מתאים לשלב ההתפתחותי של הילד, אם המשחק יהיה לו קל מידי הוא ישעמם אותו. אם המשחק יהיה קשר מידי הוא יתיאש מהר ויעזוב אותו לטובת עיסוקים אחרים. 

את כל הרעיונות למתנת יום הולדת עבור הגילאים השונים תוכלו למצוא אצלינו. לכל שלבי ההתפתחות ובמבחר גדול במיוחד. לאתר לחצו כאן
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר