רעיונות מקוריים וחסכוניים להפקת יום הולדת

לא חייבים להוציא הון על הפקת מסיבת יום הולדת וניתן להעמיד אירוע מכובד ומהנה בצורה מדהימה גם בעלות סבירה ואפילו נמוכה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 09.10.2011


לפני כל העניינים הטכניים שבארגון יום הולדת מקורי וחסכוני אל תשכחו של מי יום ההולדת. יום ההולדת הוא של הבן או הבת בגילאים שונים והם אוהבים דברים שונים וכל אחד מעוניין בייחוד אחר ליום ההולדת שלו.


עם כל הכבוד לחיסכון ולהתייעלות אין כל טעם להזיז אצבע לפני שאנו מכבדים את רצונו של הילד לאלמנטים מסוימים שחייבים להיות במהלך המסיבה, בכדי שהוא יהיה מסופק דיו ויגיע לחגיגה עם מלוא מצב הרוח. 

ככלל גם כדאי להכין אותו לכך שאתם לא מתכוונים להזמין מפעיל מסוים למסיבה שלו ואם הוא מספיק בוגר ניתן גם לשתף אותו בסיבה הכלכלית שבגינה הוא יחווה את יום ההולדת שלו בצורה שונה מעט אך מהנה הרבה יותר. 
 

רעיונות מקוריים וחסכוניים להפקת יום הולדת


ועכשיו הנה לא מעט רעיונות

עוד לפני שאתם מקבלים רעיונות שונים כדאי שתחליטו בראש ובראשונה על נושא שיהווה את הבסיס למסיבה. זו יכולה להיות מסיבה בסגנון מצרים העתיקה, ספיידרמן, חלל, כמעט מלאכים, ועוד. כך יהיה לכם יותר קל למצוא פריטים וליצור אביזרים מבלי להתפזר ולרכוש דברים שבסופו של דבר לא ירשימו אף אחד או שכלל לא יתייחסו אליהם. את הרעיון לנושא המסיבה ניתן כמובן ורצוי לקבל מילדכם. 

  • יש המון חנויות לכלים חד פעמיים בצורות, בגדלים, בחוזק, ובצבעים שונים. בקניה מרוכזת אין סיכוי שלא תזכו למחיר טוב.
  • פינות היצירה יכולות להיות מורכבות מחומרים שונים. מבלי קשר לסוג החומרים (גבס, עץ, בד, ניירות וכד') ניתן לרכוש אותם גם כן בקניה מרוכזת בחנויות צעצועים גדולות או בחנויות המתמחות בחומרי יצירה בלבד. מדובר במוצרים שעולים מספר שקלים לכל פריט, כך שגם קניית צבעי גואש ומכחולים פשוטים ביותר (מאחר והם אמורים לשרת אתכם רק במסיבה עצמה) לא תסתכם בסכומים גבוהים.
  • רכשו המון מדבקות צבעוניות ומי שיש לו מדפסת שיכולה להדפיס על מדבקות, ניתן בקלות להוריד מהאינטרנט תמונות קטנות של נושא המסיבה ולהדפיסן על המדבקות השונות. מדבקות אלו יודבקו על ידכם או ע"י משתתפי המסיבה על פריטים שונים.
  • משחקים יכולים להעביר זמן רב מהמסיבה ולרוב הם אינם מצריכים פריטים רבים או יקרים. די בכמה כלי מטבח, או פריטי פלסטיק שונים בכדי ליצור משחקים או לערוך משחקים שאתם מכירים מהעבר או מהמלצות של חברים.
  • יצירות מתוקות – חנויות לממתקים ולעוגיות מחזיקות מלאי של סוכריות פשוטות אך צבעוניות ומשובבות נפש שאותן ניתן לתקוע על שיפודים או לעצב איתן פריט כמו בית קטן למשל. זה זול, זה מושך, וזה טעים ומהנה עבור הילדים. עוגה בחושה פשוטה יכולה, עם מעט קוקוס, להפוך בידיהם של הקונדיטורים הצעירים לכדורי שוקולד או לדמויות אחרות העשויות מ"חומר" זה.
  • אם המסיבה היא בקיץ, ומאחר ואסור לזלזל במצב משק המים בישראל, אפשר לקנות בלוני מים קטנים ולשחק איתם.
  • בעזרת איפור פשוט (ובהדגשה להורי המשתתפים כי יש להוריד אותו מיד עם סיום המסיבה) ניתן לשעשע את הילדים בעיטורים שונים שיהדרו את פניהם ויצחיקו את חבריהם.
  • אם יש קרוב משפחה או חבר שיודע לעשות מספר קסמים פשוטים, זה הזמן לבוא ולהציג את יכולותיו.
  • ערכו תחרות ציורים שמסתכמת במספר דפי מדפסת וטושים או צבעים פשוטים שיש בבית והעניקו פרס קטן למי שהרוב בחר בציור שלו כיפה ביותר.
  • כל פריט לבוש שאתם מוכנים "להקריב" לטובת המסיבה יכול לסייע לאחד הילדים להתחפש ולשלהב את שאר חבריו. כובע סבתא, צעיף צבעוני, חגורה רחבה, או כל פריט מיוחד יכול להתאים למשימה זו. 

היערכות נכונה

אל תשכחו שבאין הפעלה ליום הולדת, אתם אלו שאחראים לאירוע כולו. חשוב לארגן את המשפחה המורחבת בכדי שיתנו כתף ויעזרו לכם להשגיח על ילדים בעייתיים ועל ניהול שלבי האירוע בצורה מסודרת.
 

כך תוכלו להתחלף בעמדות מסוימות שבהן מופעלים הילדים ולנוח לעתים ברגע שאתם מרגישים מותשים. גם החלוקה לגבי מי מוציא את האוכל ומי דואג יותר להפעלות (בהתאם לסבלנותו ולהעדפותיו של כל אחד מהעוזרים) תתרום רבות למסיבה שתעבור בצורה חלקה, בטוחה ומהנה.

 

כתבות נוספות 

10 רעיונות מקוריים לשקיות יום הולדת 
טיפים לאירגון יום הולדת לפי גיל 
ימי הולדת בקיץ
מתנות יום הולדת לילדים בגןזה הזמן לתת לנו לייק

 

תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר