בטיחות ילדים בבית ובגן

רוב שעותיהם של ילדיכם הקטנטנים עוברות בבית ובגן. חשוב לוודא שבכל מקום שבו הם שוהים יש את כל האמצעים הדרושים על מנת להגן עליהם. במאמר זה ניתן לכם כמה טיפים בנושא.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 13.09.2012

כיום קיים בשוק מגוון רחב של פתרונות בטיחותיים אשר מסייעים לשמור על ילדיכם, כך שאתם לא צריכים להיות צמודים אליהם בכל רגע נתון. מדובר במספר מוצרים שהם רלוונטיים עבור כל הורה באשר הוא. הכוונה היא כמובן לסורגים, למעקות, לגדרות ולשערים.

על מנת להבטיח את שלומם ובטיחותם של ילדיכם, עליכם למגן את ביתכם. זאת, בשל כמה סיבות: ראשית כל, הגוזלים שלכם הינם סקרניים באופן טבעי. הם אוהבים לחקור את סביבתם. שנית, הילדים עדיין לא מנוסים ולכן הם גם אינם מפחדים להתנסות במגוון רחב של מצבים אשר יכולים לסכן אותם. בנוסף, החל מגיל מסוים (בדרך כלל שנתיים), הילדים חותרים לעבר עצמאות ואוטונומיה. לכן, הם בוחנים את הגבולות שאתם כהורים מציבים בפניהם.


בטיחות בבית
ישנם כמה מוצרים בסיסיים וחיוניים שיכולים לעזור לכם להגן על הקטנטנים שלכם:

סורגים
פעמים רבות מיטות מוצבות ליד חלונות. המיטות של הילדים ממש לא משמשות אך ורק לצורך שינה, אלא הן הופכות להיות לסוג של טרמפולינה עבור הילדים. גם המטבח הופך להיות מקום המועד לפורענות, כיוון שהילדים משתמשים במגירות הארון ובשיש כמעין מדרגות טיפוס, אשר מאפשרות להם להגיע בקלי-קלות לחלון. חלון ללא
סורגים מהווה סכנת-נפשות במקרים כאלה. 
אז מה עושים? הורים רבים מעוניינים להגן על ילדיהם. לצד רצון זה, הם חוששים מאוד שהבית יקבל מראה של בית כלא או כלוב. לכן, הם מעדיפים להתרוצץ סביב ילדיהם כדי להשגיח עליהם היטב. אבל הסורגים של ימינו, אלו לא אותם סורגים שהכרתם בילדותכם. כיום בהחלט ניתן למצוא מגוון רחב של
סורגים מעוצבים, דקים או שקופים. באמצעותם תוכלו גם להימנע מהתחושה המעיקה שהייתה אופיינית לסורגים מהדור הישן וגם לדעת שהילדים שלכם בטוחים מפני נפילות.

גדרות ושערים
גדרות ושערים לילדים הפכו להיות בשנים האחרונות סנסציה של ממש. מדובר בתוצאה שנובעת מעצם העובדה שיותר ויותר אנשים מתגוררים בבית פרטי, עם חצר או גינה, ועליהם למצוא דרך להגן על הילדים הקטנים שלהם, מפני יציאה לרחוב או לכביש ללא השגחה.
אם גם לכם יש בית פרטי, הנפרש על פני כמה קומות, חשוב שקודם כל תתקינו גדרות או שערים פנימיים מיוחדים, אשר נועדו לחסום בעיקר את הגישה למדרגות. תינוקות ופעוטות שרק לא מזמן החלו ללכת, עדיין לא מספיק בשלים על מנת לעלות ולרדת במדרגות בכוחות עצמם.
יש לציין, שגם את החצר או הגינה נהוג לתחום בגדר ובשער. מעבר לכך שהם מאפשרים לכם לקבל פרטיות ולשלוט על מי שנכנס לתוך שטח ביתכם, הם מאפשרים לילדים להסתובב בחופשיות. הגדר מונעת מהם להתפרץ אל הרחוב ושומרת עליהם בטוחים ומוגנים, בתוך הסביבה המוכרת להם ולכם.

מעקות
מעקות עשויים לעזור גם לכם וגם לילדיכם לעלות ולרדת בבטחה במדרגות, מבלי שתסתחררו, תאבדו את שיווי משקלכם ותיפלו. מוצר חשוב ביותר, גם אם אין לכם ילדים קטנים בבית.
התקנת סורגים, גדרות ושערים בגני ילדים
כל המוצרים שציינו לעיל מאפשרים להורים להיות רגועים. לכן, כדאי שהם יהיו גם בגן הילדים שאליו אתם מתכוונים לרשום את ילדיכם. גן הילדים הוא המקום שבו ההורים צריכים לדעת שהילדים שלהם נמצאים בידיים בטוחות ולא יאונה להם כל רע. לכן, חשוב מאוד לבדוק שגם בגן יקפידו על התקנת פתרונות בטיחותיים. כך תוכלו לשלוח את האפרוחים שלכם לגן בלב שקט ובראש נקי מדאגות.
אחד הדברים הבסיסיים ביותר שכל גן ילדים צריך על מנת להגן על הילדים הוא גדר למתחם של הגן. הגדר תשאיר אותם בתוך מתחם מוגדר, תמנע מהם ללכת לאיבוד ותאפשר לצוות הגן לפקח על הילדים, אשר נשארים בטווח הראייה שלו. כמו כן, הגדר והשער שבה ימנעו מאנשים זרים להתקרב אל הזאטוטים. הכניסה תתאפשר אך ורק להורים.

במידה ויש מדרגות בגן, חשוב שיהיה לצדם מעקה אשר יעזור למשתמשים בו לרדת ולעלות מבלי שייפלו. כמו כן, חשוב לבדוק שבכל אחת מהגישות למדרגות יותקן שער מיוחד, אשר ימנע מהילדים לטפס על המדרגות בכוחות עצמם.
סורגים גם הם חשובים, גם אם החלונות לא מאוד גבוהים, כמו בבניין מגורים. גם פציעה כתוצאה מטיפוס לגובה כזה יכולה להיות לא נעימה במיוחד, לא עבור ילדיכם ולא עבורכם.


הקפדה על כללי בטיחות והתקנת אמצעי הגנה אלו במקומות בהם שוהים ילדיכם בקביעות, תספק את הבטיחות המירבית, תמנע מצבי סכנה ותאפשר לילדיכם ליהנות ולכם לחיות בשלווה.
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר