איך להעסיק את הילדים אחרי הצהריים?

שוב שוברים את הראש מה לעשות עם הילדים אחרי הצהריים? ארגנו לכם מגוון פעולות יצירה שיאפשרו לכם להעביר את אחרי הצהריים בשעות של פעילות מהנה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 15.10.2021

שוב שוברים את הראש מה לעשות עם הילדים אחרי הצהריים? נכון, לא נעים לראות אותם מתבטלים או יושבים שעות מול המסכים. לכן, ארגנו לכם מגוון פעולות יצירה שיאפשרו לכם להעביר את אחרי הצהריים בשעות של פעילות מהנה. אז כשהילד יבוא וישאל אמא מה עושים היום? אתם כבר תיהיו מוכנים עם תשובה.


איך להעסיק את הילדים


ערכות יצירה - ילדים אוהבים ליצור דברים, הם נהנים להפעיל את הדימיון והמחשבה. ישנם שלל ערכות שמתאימות לכל הגילאים ומאפשרים לילד להכין באופן עצמאי כרית בד מקושטת משלל חומרים ידידותיים. לבנות דגמים קטנים של ג'יפים, מטוסים או רכבים. להרכיב מובייל צבעוני או קונוס מאוייר. עם התוצר הילד יוכל לקשט את חדרו ולהתגאות במעשה ידיו.

ערכת רקמה
- הרקמה האהובה והמוכרת חוזרת לקדמת הבמה. באמצעות חוטים צבעוניים על בד רקמה הילד יכול ליצור תמונה מרהיבה של חיות נופים ודמויות אהובות. את הרקמה ניתן למסגר ולתלות על הקיר כיצירת אומנות. הרקמות מגיעות עם רשת מודפסת לפיה רוקמים עם החוט. חוטי צמר צבעוניים ומחט תואמת. 

יצירות בגבס - ערכת יצירה בגבס מאפשרת באמצעות תבנית גבס בשלל דוגמאות ליצור דמויות בתלת מימד, לייבש ולצבוע. וכך ליצור שלל דגמים של חיות, כלי תחבורה, פרחים ועוד.  אותם אפשר להניח על המדף או להצמיד כמגנט לקישוט.  

חוברות עבודה- את שלל חוברות העבודה ניתן להתאים לגיל הילד ולאפשר לו לצבוע דמויות שונות, להדביק, ליצור מנדלות, פסיפסים, לצלוח מבוכים ולפתור חידות. החוברות מאתגרות את החשיבה מלמדות ומפתחות קשר עין יד .

יצירה בעץ - ערכות יצירה בעץ מאפשרות ליצור דגמים מרהיבים של בתים בסגנונות שונים, כלי תחבורה, חיות ואפילו שלטים לדלת. כל ילד יכול למצוא את סוג המודל האהוב עליו ולהרכיב בקלות את הדגם. 

חרוזי גיהוץ
- ערכת חרוזים המאפשרת לילדים ליצור דגמים צבעוניים של חיות, דמויות שונות וצורות כיד הדמיון האהובה עליהם. את החרוזים הילדים מצמידים לתבנית בצורה הרצויה ולפי הצבעים האהובים עליהם. את הגיהוץ מבצעים כשהיצירה מוכנה ובעזרת מבוגר על פי ההוראות. לאחר הגיהוץ ניתן להפריד את החרוזים מהתבנית ולקבל יצירה שובת לב.

כשאתם בוחרים ערכות יצירה עבור הילדים שלכם חשוב שתתאימו אותם לגיל לרמה וליכולות של הילד. אם ילדכם אוהב ציור תתמקדו בערכות שמאפשרות לו ליצור ולצבוע בחומרים שונים. אם הוא אוהבת עבודות הרכבה תתמקדו בערכות המאפשרות לו להרכיב דגמים מעץ או לבנות מודלים.

מבחר עצום של פעילויות יצירה עבור ילדיכם, תוכלו למצוא בקלות באתר של עיר גנים. שם תוכלו לבחור ולשלב את היצירות האהובות עליהם במיוחד ולהזמין אותם בקלות. באמצעות ערכות היצירה השונות, תאפשרו להם להתנסות במרקמים וחומרים שונים. ללמוד ולהעשיר את היכולות שלהם. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר