איך נחגוג את יום המשפחה?

יום המשפחה מתקרב אלינו בצעדי ענק. נכון, אנחנו טרודים בעבודה ובאינספור עיסוקים וסידורים אחרים שיש לנו, אך בשביל זה בדיוק נועדו חגים וימים מיוחדים. הנה לכם הזמנות נפלאה לעשות "פסק זמן" ולהקדיש את השבוע הקרוב לפעילויות משפחתיות אהובות, לגיבוש ולחיזוק הקשר בין בני הבית.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 26.01.2014

יום המשפחה לשם שינוי הוא יום, שבו כל משפחה יכולה להביא את עצמה לידי ביטוי בדרך, שאותה היא אוהבת במיוחד. אין זה עוד חג, בו כל עם ישראל הולך לאותם מקומות או עושה את אותן פעילויות. הרי זה יום המשפחה ואין משפחה שזהה זו לזו. אז הנה לכם בקצרה קצת מידע על יום המשפחה והצעות כיצד אפשר להעביר את השבוע הקרוב בכיף ובעיקר להרגיש את התחושה הנהדרת של מ-ש-פ-ח-ה!


קצת רקע על יום המשפחה
יום המשפחה, שהיה מוכר בעבר כ"יום האם" נחגג בישראל ובמדינות נוספות בעולם. את יום המשפחה אנו מציינים ב-ל' בשבט, התאריך בו נפטרה הנרייטה סאלד,  מי שהקימה את הסתדרות הנשים הציונית "הדסה" בארצות הברית, במטרה לעזור ליישוב היהודי בארץ ישראל. אומנם הנרייטה סאלד לא זכתה להביא לעולם ילדים משלה, אך שימשה כ"אמא" לילדים יהודים רבים בהם טיפלה ולהם דאגה.


מהו יום המשפחה


תשומת לב לכל אחד
כל אחד מאיתנו אוהב לקבל תשומת לב, ואין יותר כיף מלהרגיש אותה מגיעה דווקא מהאנשים הכי קרובים אלינו, שלעתים קרובות אנו נוטים להתייחס אליהם כמובן מאליו. נצלו את הימים הקרובים לחשוב על מתנה קטנה ומיוחדת לכל אחד מבני המשפחה (הורים/אחים/בעל/אשה). המתנה ממש לא צריכה להיות יקרה, אלא מיוחדת, כזאת שתצחיק/שתרגש את מקבלה. למשל: תמונה עם הקדשה, חפץ שיזכיר חוויה משפחתית וכדומה. אם אתם מעדיפים לשמור את הכסף לדברים אחרים, תמיד אפשר לקחת דף ולכתוב ברכה מרגשת. אין כמו לקרוא מלים שיוצאות מתוך הלב.

הכי חשוב לא לקפח אף אחד מבני הבית, זה הזמן להתייחס לכולם, חשבו על זה כך- כמו שביום הולדת אנו מפנקים את האדם החוגג, כך ביום המשפחה נפנק את כל המשפחה הקרובה אלינו.


מתחילים בארוחה משפחתית
לכל משפחה בוודאי יש את המאכל האהוב עליה, ואם לא, אפשר תמיד להרכיב ארוחה ממאכלים אהובים על כל בני הבית. החליטו על ערב בשבוע, בו תהפכו את הסלון בבית לבית קפה משפחתי וחמים. ערכו שולחן, פרשו מפה יפה וחגיגית, הוציאו כלים מהודרים, שבוודאי אתם שומרים בארון המטבח לאירועים מיוחדים. החליטו מראש מה יכלול התפריט, אפשר לבקש מכל אחד מבני הבית לכתוב מאכל אחד שאהוב עליהם. כך תוכלו להרכיב ארוחה שכולם יהנו ממנה. לאחר שתרכשו את כל המצרכים מבעוד מועד, הכנסו יחד למטבח והכינו יחדיו את הארוחה, זו חוויה משפחתית נהדרת בפני עצמה.
שבו לכם בנחת עם מוסיקה שאתם אוהבים במיוחד, ותתפנקו לכם באכילת המטעמים שהכנתם. לבלאגן שאחרי אל תדאגו. תופתעו לגלות שכאשר מתגייסים כולם, זמן הניקיון מתקצר מאוד, ולפני שתרגישו, הסלון והמטבח יחזרו להיות נקיים כפי שהיו.


פעילות מחוץ לבית
שבו באחד הערבים ונסו לגבש יחד רשימת פעילויות משפחתיות אהובות.
לאחר שהרשימה תכלול לפחות חמש הצעות, ערכו הצבעה והחליטו איזו פעילות ברצונכם לקיים השבוע. יש מגוון רחב של פעילויות שבוודאי אתם אוהבים כמו: באולינג, סרט, טיול קצר בטיילת, הצגה, פארק ועוד. החליטו על יום, שבו כל אחד מכם יתפנה לטובת הפעילות. אל תשכחו לצלם תמונות למזכרת.


רעיונות להפעלות בבית
למי מכם שלא מוצא זמן לפעילות מחוץ לבית, ארגנו לכם ערב משפחתי חמים ונעים בבית. אפשר לבחור בכל פעילות שאהובה עליכם, להלן מס' רעיונות:
  • ערב קריוקי עם שירים שאהובים על בני המשפחה. כל אחד יכתוב את השירים האהובים עליו ויזמין את אחד מבני משפחתו לשיר איתו שיר. הילדים יכולים להקדיש שיר להורים ולהפך.
  • אפשר להכין יצירה משפחתית ויש מגוון עצום של רעיונות. אפשר להשתמש בחומרים ממוחזרים שניתן למצוא בכל בית, ואפשר להחליט על יצירה משותפת ולהתארגן מראש עם כל החומרים.
  • משחקי כיף כמו: ארץ עיר, בול פגיעה מטרה, מונופול, שש בש, דמקה ועוד.
  • אפשר להכין משחק מצא את המטמון. המשפחה תתחלק לשתי קבוצות- הורים וילדים. כל קבוצה תכין משחק נפרד לקבוצה השנייה.
  • ערב אוהלים. ילדים אוהבים במיוחד להכין אוהלים ולשחק בתוכם. קחו בגדים ובדים, כסאות ושולחנות ובנו לכם אוהל משפחתי גדול, בו תוכלו לשחק בהנאה.
  • לקטנטנים אפשר להכין מיני ג'ימבורי בבית. בחנויות הצעצועים אפשר לרכוש אוהל עם כדורים, וכמובן להצטרף אל הקטנים ולשחק איתם. כמו כן, תוכלו להדפיס דפי צביעה ולתת לילדים לצבוע בהנאה. מאגר גדול של דפי צביעה תוכלו למצוא בפינת "יוצרים פלוס" באתרנו.


מקווים שעשינו לכם חשק להקדיש את השבוע הקרוב לבני ביתכם, ולהכריז עליו כ"שבוע משפחה". אל תשכחו- משפחה יש רק אחת וחשוב מאוד להעריך אותה!
שיהיה יום משפחה שמח!תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר