שומרים על חמימות הילדים בחורף

כשמגיע החורף, יש לדאוג שהילדים שלנו יבואו לבית יבש, חם ונעים, ילבשו ביגוד חורפי מחמם ויישנו בשמיכות פוך. אם אתם הורים וקוראים את זה בימים אלה, המאמר הבא בשבילכם:

מאת: מערכת ילדים פלוס | 28.01.2016

עונת החורף עבור רבים היא עונה של הסתגרות ושל יציאה מצומצמת ככל האפשר מהבית. אחרים, כמובן, אוהבים את החורף ומשתדלים לבלות כמה שיותר בטיולי בוץ, ברדיפה אחר שיטפונות בנחלי הנגב, בפעילות סקי ואפילו בגלישת גלים בימי רוח סוערים. בנושא אחד, עם זאת, כולם יסכימו פה אחד – כשמגיע החורף, יש לדאוג שהילדים שלנו יבואו לבית יבש, חם ונעים, ילבשו ביגוד חורפי מחמם ויישנו בשמיכות פוך. אם אתם הורים וקוראים את זה בימים אלה, השורות הבאות הן בשבילכם.

יש דברים שאי אפשר למנוע

החורף כבר כאן ובעוד שנה הוא יבוא שוב. כך גם הסמארטפונים והטאבלטים, עליהם ילדכם לא יוותרו גם בימים הקפואים ביותר של השנה. כפפות עם קצות אצבעות מוליכות חשמל, הם פתרון יעיל ומועיל. ניתן לרכוש אותן כמעט בכל חנות שמוכרת אביזרים טכנולוגיים או באינטרנט, ובאמצעותם ילדכם ישתמשו בסמארטפון מבלי שיצטרכו להסיר את הכפפות, בכך ישמרו על חום גופם כשהם מחוץ לעינייכם המפקחות.


משפחה מתחממת בחורף


מכשירי חימום
יש שפע של מכשירים חשמליים שנועדו להוציא אל הפועל משימות כמו חימום חדרי וחללי הבית. בתים שונים זה מזה בגודל, באופי, במיקום ויש צורך להתאים את המכשיר החשמלי לבית עצמו, ולחדר אותו רוצים לחמם. יש תנורים גדולים המסוגלים ליצור חום בעוצמות שונות. לחדרי ילדים גדולים, יש את הרדיאטור הטוב והמוכר בגלגולו הנוכחי שיכול להיות בעל כמות צלעות משתנה כך שניתן להתאימו לחללים השונים. לחימום חדר קטן יש מפזר חום שמאפשר חימומו בצורה טובה.

מה עם השירותים וחדר האמבטיה?

כמובן אלה לא רק חדרי השינה והמגורים עליהם נרצה לשמור חמימים. כדי לשמור על הפרשי טמפרטורות נמוכות מהחדרים המחוממים נוכל להתקין תנורי חימום בטיחותיים שונים בהתאם לנפח החדר. אלה קיימים גם עם טיימר, אותו ניתן לסנכרן מול דוד החשמל וכך להבטיח שבעת היציאה מהמקלחת החמה, לא יצטרך גופם של ילדכם להתמודד עם ירידה קיצונית בטמפרטורה. גם פתרונות פחות מתוחכמים, כמו שטיחון פשוט לצד האמבט יכול להיות ההבדל בין לקום עם או בלי הצטננות אחרי מקלחת ביום חורפי. אם לבתכם יש שיער ארוך, מומלץ לייבשו כאשר יוצאים ממקלחת חמה בחורף כדי למנוע הצטננות. מייבש שיער נועד למטרה זאת, וגם יכול לחמם במהלך הייבוש בימי החורף הקרים.

עכשיו כשחמים, אפשר לחשוב קדימה

החדר חם, השיער יבש והטמפרטורה נעימה בבית. מצוין. הטיפ האחרון לתחושת חמימות שתקבלו היום הוא שקט נפשי – שוקלים להחליף מזגן בזמן הקרוב? אולי כדאי להזדרז ולעשות זאת במקביל לקניית הרדיאטור. למה? כי בחורף הם כנראה נגישים יותר, ואם המזגן עצמו לא יהיה יותר זול, לפחות ההתקנה תהיה. כך, לא נצטרך להיזכר בחידוש הזה בצמוד לחודשי הקיץ הממשמשים ובאים. 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר