מחלום למציאות

מלה טובה שלנו על HEADSTART, שיטה שמסייעת לגייס מימון עבור פרוייקטים ויזמים יצירתיים. בכתבה הבאה תוכלו להבין קצת יותר על השיטה ועל יתרונותיה, ולבסוף תוכלו לקבל מידע על פרוייקטים שמטרתם לסייע בדרך כזו או אחרת לילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 20.10.2014
 
נתקלנו במקרה באתר שכל כולו מוקדש לתמיכה ביזמים שרוצים לממש את החלום שלהם וזקוקים לסיוע במימון. מי מאיתנו בשלב כזה או אחר בחייו, לא חלם להוציא ספר לאור, לביים סרט, או להקים עסק כזה או אחר?

יש לנו כל- כך הרבה חלומות, אך בדיוק אז מתנפצת לנו המציאות בפנים, ואנו מבינים שחלומות לחוד ומציאות לחוד. הרי בלי כסף לא נוכל להתקרב להגשמת החלום. נשמע רעיון נהדר להשיג מימון מאחרים, לא? אז בחרנו לשתף גם אתכם, בתקווה, שחלק מכם, שיש להם חלום חבוי במגירה ומחכה לפרוץ החוצה, יעשו שימוש באתר ויצליחו להגשים את חלומם. 


חדשנות


איך זה בעצם עובד?
תכירו את HEADSTART, מיזם בו כל אחד מאיתנו יכול להפוך חלום למציאות.... הרעיון הוא כזה, יש לכם פרוייקט אבל אין לכם מספיק כסף כדי לממן אותו? עכשיו אתם יכולים לפתוח קמפיין לפרוייקט שלכם ב- HEADSTART. בקמפיין אתם מספרים על המיזם שלכם בעזרת טקסט, תמונות וסרטוני וידאו, מציינים כמה כסף אתם צריכים למימון וכן מגדירים תאריך סיום לקמפיין. ע"י שיתוף הקמפיין לכמה שיותר אנשים, תוכלו לזכות בתמיכה רבה ובמימון מלא של הפרוייקט. הצלחתם לגייס את סכום הכסף במלואו? הרווחתם את הכסף, וכל שנותר לכם הוא להשתמש בו בחוכמה ולעבוד במרץ כדי להגשים את החלום. לא הצלחתם לגייס את כל הכסף? לא נורא, לא הפסדתם כלום!

מה מרוויחים התומכים?
לא רק היזמים מרוויחים מהשיטה, אלא גם התומכים. בכל פרוייקט תוכלו להחליט מה סכום הכסף אותו אתם מוכנים לממן עבור הפרוייקט. לכל פרוייקט מגדיר היזם מס' תשורות לתומכים. עבור מינימום סכום כסף, מעניק היזם מתנה/הטבה לתומך. כמובן שככל שסכום המימון יהיה גדול יותר, כך תגדל גם התשורה. אבל לנו נראה שהתשורה האמיתית, היא הידיעה שעזרתם למישהו להגשים את החלום שלו. במידה והקמפיין של הפרוייקט לא השיג את יעד הגיוס בזמן שהוקצב, התומכים לא יחוייבו בכסף.

בשביל הילדים שלנו....
סרקנו את האתר ובחרנו להציג לפניכם פרוייקטים שמסייעים בצורה כזו או אחרת לילדים.
 • השמי"ם הם הגבול- עמותה למען נוער, שפועלת לקידום שיוויון הזדמנויות וצמצום פערים בחברה באמצעות יזמות חברתית. העמותה זקוקה למימון כדי להקים קבוצה של 15 בני נוער בשכונת נווה יעקב בירושלים. הקבוצה תודרך ע"י שני סטודנטים, ובמהלך השנה יעברו המשתתפים בקבוצה פעילויות שונות, שבהן יתנסו באתגרים חדשים ויצברו כלים חדשים לחיים. במחצית השנה יהפכו המשתתפים ליזמים חברתיים של הקהילה ויקימו פרוייקט קהילתי בעזרת הכלים שנרכשו. 
         (הקמפיין יסתיים עוד 26 ימים)

 • PUT&GO - קבוצת בני נוער בגילאי 14- 15 שהקימו חברת סטארטאפ ופיתחו את המוצר מציד- ארנק. מדובר בארנק שניתן לענוד על היד. בצמיד יש כיס גמיש שנפתח ונסגר באמצעות רוכסן, ובו ניתן להכניס שטרות ומטבעות. הארנק מתאים לכל שכבות הגיל, אך הותאם במיוחד לצרכיהם של ילדים ובני נוער.  
          (הקמפיין יסתיים עוד 3 ימים)
 
 • אנגלית דרך משחק- זהו הפרוייקט של תלמה סתו, מורה ומחנכת בבית ספר בשדרות, אשר פיתחה את המשחק   "Choose One"שמטרתו להשתלב בשיעורי אנגלית בבתי הספר ולהפוך אותם לחוויתיים ומהנים יותר, וכמובן לשפר את אחוזי ההצלחה של התלמידים. 
          (הקמפיין יסתיים עוד 30 ימים)

 • דמוקרטי קרית גת והסביבה- עמותת דקל שמה לה למטרה לקדם ולטפח חינוך דמוקרטי בקריית גת והסביבה ולעודד אפשרויות בחירה בחינוך גם באיזור הדרום. אנשי העמותה הצליחו להקים את בית ספר "דקל". בית הספר פתוח לכולם, אך עדיין אינו נתמך ע"י משרד החינוך ולכן כדי להפעילו יש צורך בסכום התחלתי. 
          (הקמפיין יסתיים עוד 4 ימים)

 • חקלאות בריאה בקהילה- עמותת להיטיב מתכננת להקים גינה אקולוגית בבית ספר לחינוך מיוחד במגדל העמק. הגינה תוקם ע"י תלמידי ביה"ס בליווי והדרכה, ותאפשר להם הזדמנות למימוש עצמי והתפתחות אישית. כמו כן, הגינה תספק תזונה בריאה לילדים רבים נוספים, משפחות וקשישים. 
          (הקמפיין יסתיים עוד 19 ימים)

          (הקמפיין יסתיים עוד 16 ימים)

 • הדרקונית הקטנה שבלי כוונה- נדב אטיאס, שלמד NLP, שיטת טיפול בעזרת דימיון מודרך כבר הוציא לאור ספר ילדים אחד מקסים "הפיה ליליאן והיער הלבן". הוא כתב לנו מאמר לאתר על מטאפורה ככלי טיפולי עם ילדים. כדי שיוכל להוציא את ספרו השני "הדרקונית הקטנה שבל כוונה", ספר נותרו עוד מס' ימים בהם תוכלו לסייע לו להשיג מימון.
          (הקמפיין יסתיים עוד 4 ימים)

 • ריזוקו- המסע מתחיל- ספר הרפתקאות המיועד לגילאי 9- 13, שנכתב ע"י חברי ילדות אלעד פרידמן ומתן צמח. תוכלו להתרשם ולקרוא את הפרק הראשון מתוך הספר.
          (הקמפיין יסתיים עוד 19 ימים)

 • הקוצים של לוטם- ספר הביכורים בתחום ספרי הילדים שרוצה להוציא לאור אילת אסקוזידו. הספר מיועד לילדים שמזדהים עם גיבורת הספר, לוטם. ילדים שאומרים עליהם שיש להם "קוצים בישבן", והבטן הרכה שלהם נעימה מאוד למי שמצליח להגיע אליהם. הספר מיועד כמובן גם להורים, לאחים ולחברים של ילדים כאלו. 
          (הקמפיין יסתיים עוד 34 ימים)

 • כוכב המשאלות- ספרה השלישי של לילך יצחקי שממתין לצאת לאור בעזרתכם. זהו ספר על כוכב קטן, אך מיוחד, שמגשים משאלות. סיפור על כוחה של אמונה, על אהבה ותקווה. הספר מיועד לילדים בגילאי 3.5- 7.5
          (הקמפיין יסתיים עוד 21 ימים)

 • הסיפור על רשת וענן- ספר ילדים שכתב עמיחי בן דרור וממתין לצאת לאור בעזרתכם. בספר מתרחשים שני סיפורים במקביל, האחד, סיפור על מעוף, דימיון וצבע על ממלכה שבה חוקי האדם והטבע קצת משתנים והשני, מהווה כלי עזר בהתמודדות של ילדים, אל מול עולם האינטרנט על יתרונותיו וחסרונותיו.
          (הקמפיין יסתיים עוד 19 ימים)

 • אביב אוהבת חיות- ספר ילדים שכתבה רעות לוין, ובעזרתו תוכלו ללמד את ילדכם לאהוב בעלי חיים ולהכיר אותם ואת עולמם טוב יותר. הספר מיועד לילדים מגיל אפס ומעלה. בתוך הספר יש ברקוד לסריקה, שמוביל לפס קול שנכתב במיוחד לספר והופך את חווית הקריאה לקסומה. 
          (הקמפיין יסתיים עוד 30 ימים)

 • סדנאות צילום לילדי הנגב- הסדנאות, הנערכות ע"י פורום דו-קיום בנגב, מתקיימות בשני כפרים בדואים בנגב, ובהן מקבלים הילדים הכשרה בסיסית בצילום. הם לומדים איך להשתמש במצלמה וסיום הסדנא הם מקבלים מצלמה, שבה יוכלו להמשיך לתעד את החיים שלהם בכפר. 
          (הקמפיין יסתיים עוד 2 ימים)


זכרו, "לפעמים חלומות מתגשמים..."
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר