למה חשוב להקפיד על פדיקור רפואי ?

הרבה מאוד אנשים מתמודדים עם בעיות שונות בכפות הרגליים ובפרט בציפורניים. אלו בעיות שנוצרות עם הזמן, בפרט אם לא מקפידים על היגיינה ולא מטפלים באזור זה בצורה נכונה.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 20.10.2020

כפות הרגליים, כידוע, נמצאות רוב הזמן בפעולה, כל הזמן בתנועה, בין אם זה כשאנחנו רצים ובין אם זה כשאנחנו הולכים. מעבר לכך, הרי שחלק גדול מהזמן, בוודאי בחורף, אנחנו מכסים את כפות הרגליים בגרביים ונעליים, דברים שיכולים להשפיע על העור והציפורניים באופן ישיר, ובכלל על כפות הרגליים שלנו, בצורות שונות. 

זו הסיבה שאנחנו נדרשים לעבור מעת לעת טיפול פדיקור רפואי. מדובר על טיפול שניתן לאנשים, אשר מתמודדים עם תופעות כמו פטריות, אקזמה, יבלות, ציפורן חודרנית ועוד. חשוב להדגיש, יש אנשים שצריכים לעבור פדיקור יותר מאחרים, למשל, אנשים שיש להם סוכרת ומתמודדים עם רגל סוכרתית, וכן ספורטאים שהפעילות שלהם מתבצעת עם נעליים סגורות. 

 
פדיקור רפואי


טיפול פדיקור רפואי, חייב להתבצע אצל גורם מוסמך, שכן אם הטיפול יתבצע בצורה לא נכונה, עלול להיגרם נזק משמעותי לכף הרגל ולציפורניים בפרט. נזק זה יכול להתבטא בבעיות עור, זיהומים ודלקות שונות שעלולות להתפתח במקום. בעוד שמטפל מקצועי, ידע כיצד לגשת אל הבעיה, איך לטפל בה, ומה עליו לעשות על מנת לאפשר למטופל, לחזור וליהנות מרגל נקייה ובריאה. 
 
לפני שנסביר מדוע חשוב להקפיד על טיפול זה, צריך להבין כיצד הוא מתבצע. בעיקרון, בשלב הראשון יתבצע תהליך של אבחון, על מנת להבין עם מה בדיוק מתמודדים, לאחר מכן, המטפל ימרח חומרים מתאימים על כף הרגל, וידאג להסיר תאי עור מתים, עור קשה, וכן הוא יבצע ניקוי, גזירה ושיוף של הציפורניים. במידת הצורך, הוא יקלף וישייף יבלות, וכן ישתמש בשמחות שונות בשביל לטפל באקזמה או פטרת. חלק גדול מהתהליך מתבצע כשהרגליים נמצאות בגיגית עם מים חמים וחומרים שונים. 
 
מדוע חשוב להקפיד על טיפול זה?
ראשית, כפי שציינו קודם לכן, כף הרגל שלנו נמצאת רוב הזמן בעבודה, וחלק גדול מהזמן היא סגורה בתוך גרב ונעל. גם כשאנחנו נועלים סנדלים או כפכפים, הרי שהיא מושפעת מתנאי מזג אוויר וכן מהמגע עם אמצעי הנעלה, וזה יכול לגרום נזק לכף הרגל. 

שנית, במהלך פעילות גופנית, מכל סוג שהיא, כף הרגל מזיעה, משתפשפת עם הנעל, אלה דברים שגורמים נזק בטווח הארוך ולכן יש צורך לטפל בה לעיתים תכופות, על מנת שהבעיה לא תחמיר. 

שלישית, להבדיל מפנים, ידיים או שיער, אנחנו ממעטים לטפל בכף הרגל באופן יומיומי. לכן חשוב להקפיד על טיפול מסודר, עקבי ורציני אצל מטפל, שיודע כיצד לגשת אל התהליך ואיך לבצע אותו בצורה נכונה. רק כך, אפשר לדאוג שאכן לא יתפתחו יבלות, אקזמות או דברים אחרים שיכולים לגרום נזק ממושך. 
 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר