דואגת כל הזמן?

אם כן מה ניתן לעשות כדי להפיג את הלחצים, המתחים והדאגות? אספנו עבורכם מספר טיפים מועילים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 21.09.2020

חיי היום־יום שלנו רווים מתחים ודאגות שונים. מופעל עלינו לחץ רב להספיק את כל המטלות בעבודה, להגיע בזמן לאסוף את הילדים, לסדר את הבית ולעסוק בשאר המטלות הנדרשות מאיתנו. אך אורך החיים הזה פוגע בנו ובבריאותנו, אם כן מה ניתן לעשות כדי להפיג את הלחצים, המתחים והדאגות? אספנו עבורכם מספר טיפים מועילים.

אמא דואגת

פעילות ספורטיבית
פעילות ספורטיבית ידועה כמסייעת להפיג מתחים ולחצים, בזמן שאנו עוסקים בפעילות זו גופינו מפרש אנדורפינים אשר גורמים לנו לתחושת הנאה. מעבר לכך שכשעוסקים בפעילות גופנית הראש מתנקה ואנו נרגעים, ישנו גם הפן של חיטוב ועיצוב הגוף, ירידה במשקל, חיזוק השרירים שגם הם נגזרת לאורך חיים בריא ונכון יותר. אין ספק שלהתעורר בבוקר לגוף מחוטב וחזק תורם לתחושת הביטחון העצמי שלנו ומסב לנו הנאה ואושר.

יוגה
היוגה אשר הגיעה אלינו מהודו, פרצה לתודעת העולם המערבי וכבשה מיליונים. היוגה מאפשרת הן לעסוק בפעילות גופנית מאומצת תוך הגמשת וחיזוק השרירים והגוף או לעסוק בפעילות מתונה אשר מרגיעה את הגוף והנפש ומאפשרת לנו להתרכז בנשימות עמוקות ושחרור מתחים ודאגות.

מדיטציה
המדיטציה מאפשרת לנו למעשה לעסוק בתרגול מנטלי אשר תוצאותיו הן פיתוח של המודעות והבאתה לשלווה, פיתוח של קו מחשבה בהיר וצלול ויצירת איזון נפשי. היא מסייעת רבות להפחית, מתח, לחץ, עצבים, דיכאון, חרדה ואף כאבים.

יומן 
אם אתם נוטים לשכוח את המטלות, הפגישות והמשימות שיש לכם, אחד הפתרונות המוצלחים להתמודדות עם מצב זה הוא רכישה של יומן. ביומן תוכלו לכתוב לעצמכם תזכורות חשובות, מטלות שעליכם לבצע ביום או בשעה מסויימים, פגישות חשובות שאסור לכם לפספס ואף לקבוע תוכניות לעתיד שתוכלו לציין מראש ביומן.
כמו כן היומן יכול לעזור לכם לזכור תאריכים חשובים כגון: ימי הולדת של חברים ובני משפחה, ימי נישואין, חגים, אזכרות וכדומה. תוכלו גם לרכוש יומן קטן אשר תוכלו לשאת עמכם בתיק לכל מקום, ובכך להבטיח שלא תשכחו שום אירוע, פגישה או מטלה. 

ביטוח בריאות
אם יש משהו שהתקופה האחרונה הדגישה לכולנו הוא החשיבות של הבריאות שלנו, אשר ללא ספק נמצאת במקום הראשון לפני כל דבר אחר. ישנם לא מעט מצבים שבהם מומלץ שיהיה ברשותכם ביטוח בריאות פרטי. למרות קיומם של ביטוחי קופת החולים השונות וגם כיסויי השב"ן, עדיין כיסוי של ביטוח בריאות פרטי מעניק שקט מסוג אחר. לביטוח זה יתרונות רבים, שכן הוא מעניק כיסויים מורחבים יותר מאלו של קופות החולים ומעניק גם כיסויים שאינם קיימים כלל בקופות החולים, נרחיב על כך מעט:

עיקרי הדברים הבולטים ביותר של ביטוח בריאות פרטי מונים את הכיסויים הבאים: 

  • כמות גדולה יותר של ייעוצים אמבולוטוריים (ייעוץ רופא מומחה).
  • בחירת רופא מנתח בארץ או בחו"ל
  • מימון של הניתוח בחו"ל והשהייה בבית החולים
  • השתלות ע"י מנתחים לבחירתכם בארץ או בחו"ל
  • כיסוי לתרופות שאין נמצאות בסל הבריאות


ביטוח הבריאות הפרטי כולל עוד סעיפים רבים של כיסויים במגוון תחומים רפואיים אשר יכולים לסייע לכם רבות.
אם אתם באמת מעוניינים בשקט ובנחת נפשי, זהו הכיסוי עבורכם. ביטוח זה יוכל לתת מענה למקרים שונים שעלולים לקרות לכם באופן הטוב והמקצועי ביותר, בזמן שבביטוחים האחרים יתכן שהייתם נתקלים בתורים ארוכים, בבחירה של מנתח מתוך רשימה ולא לפי בחירתכם, יתכן גם שסוג הטיפול שאתם זקוקים לו כמו השתלה מסוימת או תרופה מסוימת אינם זמינים דרך כיסויי הבריאות בקופות החולים או השב"ן, ולכן זה כה חשוב לרכוש ביטוח בריאות.


   
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר