איך לבחור מטפלת לילד?

בחירת מטפלת לילד היא משימה לא פשוטה בכלל עבור ההורים, אך זהו כורח המציאות, על מנת שתוכלו לצאת לעבודה או אפילו כדי שתבלו זמן איכות רק שניכם ביחד. כך תדעו שהשארתם את האוצר שלכם בידיים בטוחות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 22.04.2013


כל הורה זקוק למטפלת עבור ילדיו. עם זאת, הורים רבים לעתים מתקשים למצוא את האחת, כיוון שהם מרגישים שאין מישהי שהיא טובה מספיק כדי לטפל בגוזל שלהם. אם גם אתם ראיינתם כבר לא מעט מטפלות ועדיין לא מצאתם את ה-אחת, הטיפים הבאים מיועדים עבורכם.

 

המטפלת המושלמת
מי לא מכיר את הסרט "מרי פופינס", שבו ג'ולי אנדרוז שיחקה את המטפלת המושלמת, שכל ילד והורה היה שמח לפגוש. אבל חשוב לזכור שסרטים הוליוודים לחוד, ומציאות לחוד. מה שחשוב במטפלת הוא שתהיה סבלנית ורגועה, כזו שתדע איך להתמודד במצבי לחץ, אחת שתהיה אחראית ואמינה, כזו שתדעו שתגיע בזמן ולא תבריז לכם ללא סיבה מוצדקת. מעל לכל חשוב שהיא תאהב ילדים ואנשים, כדי שתוכלו להשאיר את הילד שלכם בהשגחתה, בלב שקט מדאגות.


מטפלת לילד


אילו פרמטרים חשובים לכם?

לפני שאתם ממהרים לחפש אחר מטפלת עם המלצות, חשוב שתיצרו לעצמכם רשימה מסודרת ובה תציינו את כל מה שחשוב לכם, כדי שלא תשכחו לציין דבר בפני המועמדת שפונה אליכם. למשל:

  • האם היא צריכה לטפל בתינוק + להוציא את האחים שלו מבית הספר והגן?
  • האם היא צריכה גם לעסוק בניקיון ובבישולים?
  • האם משנה לכם הגיל והניסיון של המטפלת?
  • האם חשוב לכם שהיא לא תעשן בזמן העבודה?
  • האם רצוי שהיא תהיה גמישה בשעות, כי אתם נוטים להתעכב בעבודה?
  • מה לא כדאי שהיא תיזום – טיולים באוטובוס, מאכלים מסוימים וכו'?
  • האם זה משנה אם יש לה רישיון נהיגה או לא?
  • האם היא מפחדת מבעלי חיים (במידה ויש לכם בבית)?
  • כל שאלה אחרת רלבנטית שכדאי לכם לברר.
 

איך לאתר מועמדות ראויות?
רצוי להקדיש זמן ולדבר עם בני משפחה, חברים, קולגות ושכנים כדי לקבל המלצות על מטפלות שאפשר לסמוך עליהן. אפשר גם לרדת לגינת השעשועים ולנסות לאתר מטפלת בעלת אינטראקציה טובה עם ילדים. אפשר לנצל את ההזדמנות הזו גם כדי לתלות שלטים בקרבת מקום מגוריכם. כמו כן, רצוי להיעזר באתרים העוסקים במשק בית. באתרים אלה ניתן לפרסם מודעה משלכם או לחפש מבין המודעות המפורסמות את המטפלת המתאימה לצורכיכם ולדרישותיכם.


איך לבדוק את ההמלצות שקיבלתם?

כל אחת יכולה להדפיס מכתב המלצה ולתת לכם אותו. לכן, אם קיבלתם פנייה ממטפלת שאתם שוקלים להעסיק, בקשו ממנה מספרי טלפון של הורים שהיא טיפלה בילדיהם. ערכו שיחת טלפון ובררו האם המטפלת מגיעה בזמן ושאינה מבריזה ללא סיבה, כיצד היא מקבלת ביקורת ומה גרם לדרכיהם להיפרד. כל השאלות האלה תעזורנה לכם להחליט אם מצאתם את המטפלת האידיאלית, או שעליכם להמשיך ולחפש.


איך לראיין?

חשוב מאוד לשים לב בזמן הראיון לסגנון הדיבור, לשפת הגוף, ולאנרגיה הכללית שהמטפלת הפוטנציאלית משדרת. נסו להבין מי האדם שמולכם – למה היא מצפה, מה היא לא אהבה במקומות העבודה הקודמים שלה, מהי שיטת העבודה שלה וכו'. הסבירו לה מה מצופה ממנה מכל בחינה שהיא. נסו להפגיש בינה לבין הילד/ים שבהם היא תטפל ושימו לב לאינטראקציה ביניהם.


מה לעשות לאחר שמצאתם מטפלת?

הזמינו את המטפלת החדשה לביתכם. ערכו לה סיור מקיף בביתכם והנחו אותה מה בדיוק היא צריכה לעשות. הראו לה איפה נמצאים מספרי החירום, למקרה הצורך. על מנת להיות שקטים ורגועים, תוכלו להתקין מצלמות נסתרות בביתכם, אבל הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לערוך מדי פעם ביקורי פתע, כדי לבדוק מה שלום הילדים ולוודא שהם שמחים ואינם מוזנחים. עם זאת, רצוי לא להגזים ולתת למטפלת תחושה טובה. בכל מקרה, חשוב מאוד לשים לב אם קיימים ביטויי מצוקה שהילדים משדרים – האם הם פורצים בבכי ברגע שהמטפלת חוצה את סף הדלת? האם כשאתם מגיעים הביתה הם נצמדים אליכם וממהרים להיפרד ממנה? האם קיימת נסיגה או אפילו עצירה בהתפתחותם? במקרים כאלה, מומלץ לא להעלים עין, להמשיך במעקב ובמקרה הצורך, אף לחזור למסע חיפושים אחר מטפלת ראויה.


המאמר נכתב באדיבות האתר  ozeret4u

ozeret4u.co.il

 

 
 
 
 

תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר