לקראת הקיץ: כל מה שחשוב לדעת לפני שיוצאים לחופשה עם הילדים

החל מהכנה מוקדמת בבית, דרך הבילוי על המטוס ועד התאקלמות מהירה אחרי הנחיתה – קבלו את המדריך המלא לחופשה עם הילדים בחו"ל

מאת: מערכת ילדים פלוס | 24.04.2017

בחודש ינואר פורסמו נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בנוגע להעדפות הישראלים בטיסות לחו"ל. כמצופה, ישראלים מאוד אוהבים לבקר מעבר לים ובשנת 2016 לדוגמא עשו זאת מעל 3.5 מיליון אנשים. מתוכם, כ-1.4 מיליון ישראלים יצאו פעמיים או יותר במהלך השנה, בנתון שמעיד על עלייה של 15% לעומת 2015. סך הכל נרשמו 6.8 מיליון יציאות מנתב"ג, לעומת 2.9 מיליון כניסות.

עוד נתון לא כל כך מפתיע אבל רלוונטי גורס שרוב הישראלים טסים לחו"ל עם המשפחה בחופש הגדול. הבעיה היחידה היא שהורים לילדים לא תמיד מביאים בחשבון את המשמעות המלאה של טיסות מן הסוג הזה. למרות שמאוד מפתה לנצל את מזג האוויר, את החופשה המרוכזת מהעבודה ואת המחירים הנוחים כדי לברוח לכמה ימים מהשגרה, צריך לדעת איך עושים זאת בצורה נכונה.

יוצאים לחופשה עם הילדים

בבית: טיסות לילה ומפגש עם רופא
הסוד הוא לתכנן את הנסיעה מראש כדי למנוע הפתעות לא נעימות. העדיפו טיסות לילה כאשר אתם מחפשים מציאות באתרי האינטרנט, תאמו טיסות יום עם שעות המנוחה הרגילות של הילדים והזמינו ארוחות ומושבים בהתאם לצרכים שלכם (גם אם זה כרוך בתוספת מחיר). יש חברות תעופה שיאפשרו לכם לתאם מושב עם התקן עריסה לתינוקות עד גיל 9 חודשים. השירות הוא על בסיס מקום פנוי, לכן יש לשריין אותו במעמד הזמנת הכרטיסים. 


גשו לרופא כמה ימים לפני הטיסה ובצעו בדיקה מקיפה. שימו דגש על דלקות אוזניים שעלולות להחמיר בגלל לחצי האוויר, ובקשו לקבל מרשמים לתרופות שלהן ייתכן ותזדקקו. במידה ואינכם דוברים את שפת ארץ היעד, התעניינו בעדינות במספר הטלפון של הרופא או בפרטים ליצירת קשר במקרה חירום. 


לפני הטיסה: ציוד לדרך וצ'ק מושכל
הגעה לשדה התעופה לא אמורה לדרוש מכם יותר מדי מאמץ. עם זאת, תכננו את לוח הזמנים כך שתספיקו להגיע עם הילד לשירותים, להאכיל אותו ולהחליף חיתול. הסתובבו בדיוטי פרי כדי לארגן תיק הפתעות עם צידה לדרך ובמידה והילד מספיק גדול, תנו לו לבחור לבד 2-3 צעצועים שישעשעו אותו. ההתלהבות אמורה להספיק לחצי שעה לפחות ולעזור לכם להתמודד גם עם הרגעים הקשים. 
נצלו את הצ'ק אין כדי לבקש שיושיבו אתכם ליד מושב פנוי. כך אולי תזכו בכיסא נוסף שבו תוכלו לחתל את הפעוט או להושיב אותו. אפשרות אחרת היא לבקש לשבת בשורה הראשונה, כדי שיהיה מספיק מקום לפרוש כרבולית ולהשכיב עליה את התינוק כדי שיפרוק אנרגיות וישחרר עצמות. 


חלק מחברות התעופה לא מאפשרות לעלות למטוס את עגלת התינוק, אלא לשלוח אותה יחד עם המזוודות. במקרים כאלה מומלץ להביא מנשא ולהשתמש בו כדי לסחוב את הילד עד למסוע המזוודות שבו תקבלו בחזרה את העגלה. תוכלו להשתמש באתר האינטרנט של חברת התעופה על מנת לברר על הגבלות כאלה ואחרות.


אחרי הנחיתה: מתאקלמים בקצב של הילד
נחיתה רכה חשובה לא פחות מהטיסה בחופשה משפחתית עם הילדים. תנו לילד להתרגל למזג האוויר, לשפה ולאוויר בארץ היעד ואל תלחיצו אותו בגלל שאתם רוצים להספיק לאטרקציה מסוימת. גשו עם הילד לשירותים והתרעננו עם שטיפת פנים קלילה. 

שמרו על גישה חיובית, פרגנו לילד על התנהגות טובה ואל תתביישו לבקש עזרה. כך תוכלו ליהנות מהדרך ולא רק מהתוצאה ולהשאיר את הילדים עם חוויות לכל החיים. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר