פסח מתקרב- טיפים לחופשה מושלמת עם הילדים

אביב מגיע פסח בא ואיתו משפחות רבות כבר עכשיו סוגרות חופשה, שתאפשר להם להעביר את ימי חופשת החג בכיף עם הילדים.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 09.03.2015

בפסח יוצאים הילדים לחופשה ארוכה מהמסגרות הלימודיות ואם לומר את האמת, משפחה שלא מתכוננת מראש לצאת לחופשה ארוכה, עלולה למצוא עצמה מותשת ולא מרוצה. אם גם אתם לא רוצים למצוא עצמכם כל ערב חושבים ונערכים מחדש ליום המחר, שקלו יציאה לחופשה עם כל בני המשפחה. 

כדי שהטיול יערך בהתאם לסטנדרטים אותם אתם מציבים לעצמכם, ובכדי לא להתקל בסוגיות איתן יהיה לכם קשה להתמודד, קבלו מאתנו מספר טיפים לחופשה המושלמת עם הילדים.
בחרו חופשה במדינה המאפשרת גם לילדיכם ליהנות 
אם החלטתם על טיול משפחתי מעבר לים וטרם רכשתם כרטיסי טיסה,  זה הזמן לבחור ביעד אשר משלב אטרקציות המתאימות לכל הגילאים, בין אם אלו הם מוזיאונים, גני חיות ייחודיים ועוד. כל עוד תקפידו על הבחירה הנכונה, בה כל אחד מבני המשפחה (ללא קשר לגילו ותחומי העניין שלו) יוכל ליהנות מהחופשה, הרי שתשיגו את המטרה. מדינות רבות מציעות אטרקציות מגוונות המתאימות לכל המשפחה ועל כן חשוב לתכנן מראש את האטרקציות ואת מקומות הבילוי במהלך החופשה. 

השאירו את האייפון והטאבלט בבית 
הילדים גדלים לתוך הטכנולוגיה והיא הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחייהם. כדי שלא תמצאו עצמכם מטיילים ברחובות העיר כשהראש של הילדים נמצא בתוך המסך (תוך שהם מפספסים את החוויה האמיתית), השאירו את המכשירים הטכנולוגים בארץ. אם בכל זאת בחרתם לצרף את הטאבלט לטיול המשפחתי, השאירו אותו בכספת בית המלון ואל תקחו אותו איתכם במהלך היום יום, כך תאפשרו לילדיכם ליהנות מהחוויה עד תומה. 

הכינו לילדים כריכים וקחו איתכם ממתק וחטיף לדרך
נסיעה לחו"ל עם הילדים כרוכה בהוצאות, לעיתים לא מבוטלות. ילדים, כמו שילדים צריכים להיות, רוצים לטעום מהכל ולקנות כל דבר. כדי שלא תאלצו להוציא את הארנק בכל פינת רחוב (כי הילד צמא או רעב), הכינו כריכים בבקרים וקחו אותם איתכם ליום הטיול. במקביל הוסיפו חטיף ושתייה, כדי שתוכלו לספק לילדים את החשקים שלהם מבלי להוציא סכומים אדירים עבור נשנושים. 

ילדים מאבדים סבלנות מהר: דעו מראש את המסלול והיעד
מרבית הילדים לא ניחנו בסבלנות גבוהה, וכדי שלא תאלצו להתמודד עם בכיות וחוסר סבלנות - בזמן שאתם מחפשים את הדרך, הכינו את היעדים והמסלולים מראש. בכל אחד מימי החופשה דעו לאן אתם הולכים והכירו את המסלול מבעוד מועד, לרבות קווי התחבורה הציבורית ודרכי ההגעה. ככל שתהיו מאורגנים ומסודרים יותר, כך תצליחו גם לחסוך בזמנים וגם ליהנות מהילדים הסבלניים.  

בגדים חמים ובגדים קצרים - במזוודה אחת 
מזג האוויר בחו"ל יכול להיות הפכפך, על כן הכינו במזוודה של הילדים בגדים לכל מזג אוויר, כך תשמעו פחות את המשפטים "אמא קר לי" "אבא חם לי". כדי שהילדים ייהנו מהטיול ולא יהפכו למטרד עבורכם, חשוב לספק להם מצע נוח ונעים במהלך השהות הכולל גם את הבגדים לגופם. בררו מבעוד מועד את תחזית מזג האוויר במדינה אליה אתם טסים, ובכל מקרה הוסיפו בגדים קצרים וארוכים לכל מקרה שלא יהיה. 

פעילויות נחמדות לחדר במלון
לאחר הטיולים היומיים, תחזרו יחד למלון, תתקלחו תאכלו וסביר להניח שישאר זמן רב פנוי. כדי שתוכלו ליהנות גם מזמן השהייה בחדר במלון, כדאי לארגן מראש פעילויות נחמדות ומשחקים שיעבירו את הזמן של הילדים. מכיוון שמדובר בחג פסח, תוכלו לקנות חומרי יצירה ולהכין עם הילדים יצירות ברוח החג, כך גם תטיילו ותיהנו וגם תרגישו את אווירת החג. 

לסיכום, חופשה עם כל המשפחה (הכוללת ילדים בגילאים שונים) יכולה להיות הרפתקה וחוויה בלתי נשכחת, אך זאת בתנאי שאתם מתארגנים לכך בהתאם ומכינים עצמכם לחופשה כראוי. ככל שתקפידו להיות עירניים לצפוי ולמתרחש, כך תצליחו לגרום לילדיכם ולעצמכם לחזק את הקשר המשפחתי וליהנות מחופשה מרגיעה ונעימה לכל המשפחה. 


 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר