מדריך לרכישת עגלה לתינוק

עגלות לתינוק מחויבות להיות איכותיות הן ברמת הנוחות והן בהיבט הבטיחותי. בעידן הנוכחי בו מוצעות עגלות רבות למכירה, יכולים אתם ההורים ללכת לאיבוד בין שלל העגלות ולא למצוא את מבוקשכם ועל כן חשוב מעל לכל ספק לבחון את הקריטריונים המהותיים על פיהם תבחרו את העגלה המתאימה לצרכים שלכם.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 10.12.2012

מדריך זה יגולל בפניכם את עיקר הקריטריונים החשובים ביותר המשפיעים על נוחות העגלה, וזאת על מנת שבבואכם לרכוש כזו עבור ילדיכם, תוכלו לוודא כי היא אכן מכילה את כל הנקודות החשובות שפורטו כאן ובכך תוכלו להיות בטוחים וסמוכים כי העגלה אותה אתם רוכשים, אכן עומדת בסטנדרטים הגבוהים אשר יקלו על יומכם ויהפכו את חייכם לפשוטים ונוחים יותר.
אז מה משפיע על נוחות העגלה?
  • פירוק והרכבהעגלות תינוק נוחות נועדו ליציאה מן הבית ונשיאת הילד, ועל כן עליהן להיות קלות לפירוק ולהרכבה. יש לקחת בחשבון כי כמעט כל יציאה מצריכה העמסה של העגלה על הרכב. במידה והפירוק וההרכבה יהיו מסורבלים, תהליך זה ייקח זמן וכל יציאה תהפוך לסיפור מורכב. כדאי לבדוק בטרם הרכישה את משקל העגלה, בעיקר אם הינכם נאלצים לרדת ולעלות במדרגות מידי יום. בנוסף, וודאו כי הפרוק וההרכבה של העגלה קלים ומהירים.
  • קיפול – ישנן עגלות אשר אותן אתם יכולים לקפל באמצעות יד אחת, מה שמאפשר לכם התנהלות נוחה עם התינוק אותו אתם אוחזים בידכם השנייה.
  • גובה – גם לגובה העגלה יש משמעות גדולה ולכן מומלץ לרכוש עגלה בהתאם לגובה שלכם, אחרת אי התאמת הגובה תקשה על כל ההתנהלות.
  • גודל פיזי – ישנן עגלות בגדלים שונים ועליכם לוודא כי העגלה מתאימה לכם מבחינת גודלה, הן בשל המקום בבית בו אתם מתגוררים והן מבחינת גודל תא המטען ברכבכם.
  • אחיזה – גם האחיזה משתנה מעגלה אחת לשנייה ועליכם כהורים הנושאים אותה, לברר האם נוח לכם לאחוז בשני מוטות נפרדים, או במוט אחד המחבר את שני היחידות ליחידה אחת.
  • גלגלים – גם את הגלגלים עליכם להתאים לצרכים האישיים שלכם, בהתאם לאזורים בהם אתם מתגוררים, שימו לב כי ישנם אזורים כפריים יותר אשר מצריכים גלגלים מסוג ספציפי ואילו בדרכים סלולות ועירוניות ישנם גלגלים אחרים המבצעים את העבודה נאמנה.

כל הורה והצרכים האישיים שלו
כהורים אין דבר חשוב יותר מבטיחותו של הילד והנוחות שלו בזמן בו אתם מניחים אותו בעגלה ויוצאים מביתכם. בעת הרכישה עליכם לוודא כי כל המרכיבים אכן עומדים בתווי התקן המחמירים וכי מבחינה בריאותית מעוצבות העגלות בהתאם לגיל הילד. ישנן עגלות המאפשרות לילד לשכב עליהן ובמקביל הינכם יכולים להפוך את העגלה למצב ישיבה מה שמאפשר לילדיכם להתפתח כראוי.
עוד יכולות העגלות להפוך בקלות לכיסא בטיחות לרכב, בהתאם להחמרה הנדרשת בישראל, כך שאין אתם צריכים לרכוש את שני האביזרים יחד, אלא יכולים להסתפק בעגלה אשר הופכת בעת הצורך לכיסא בטיחות לרכב.

אם השמחה שלכם כפולה ונולדו לכם תאומים, אין אתם צריכים להתנייד באי נוחות, אלא יש באפשרותכם לרכוש עגלה בטיחותית אחת, אשר מאפשרת לשני הילדים במקביל ליהנות ממנה ולכם ההורים להימנע מסרבול וסיכונים מיותרים, אשר יערערו את בטחון הילדים.
באותו האופן, אם יש לכם שני ילדים קטנים אשר זקוקים לעגלות, הינכם יכולים להיעזר בעגלה אחת אשר יוצרה בדיוק עבור הסיטואציה הזו. שימו לב כי ישנה התאמה מלאה של כל עגלה לצרכים שלכם, בלבד שאתם מגדירים אותם בצורה מדויקת ונכונה בעת הרכישה.


עגלות תינוק ואביזרים נלווים
לכל עגלה ישנם אביזרים נלווים אותם כדאי לכם לקחת בחשבון בין היתר:
  • סל בתחתית – סל זה מאפשר לכם לשאת דברים אותם רכשתם בעת היציאה מביתכם, אך עליכם לשים לב כי הגישה אל הסל מתאפשרת בנוחות וכי הסל והקניות אותן אתם מאחסנים בו, לא פוגמים במצב השכיבה של ילדיכם.
  • מגשית – הילד אוכל ואוחז דברים בידיו ועל מנת שלא יפלו אל עבר הרצפה, יש לכם מגשית שלרוב מגיעה עם מתקן נוח לבקבוק או לכוס. שימו לב כי הכוס או הבקבוק יציבים במתקן המיועד ולא מסכנים את תינוקכם.


עגלה לתינוק חשובה לנוחיות שלכם כהורים ושל ילדכם אשר ישהו בה זמן רב. מלבד הדברים שיש לשים לב אליהם כאשר אנו באים לקנות עגלה, כדאי ללכת לחנות ששמענו עליה ביקורות טובות, המלצות מחברים וכך קניית העגלה תהיה בטוחה יעילה ואמינה.כתבות נוספות
רכישת מחשב עבור הילדים
מוצרי צריכה ביתיים
הגאדג'טים האחרונים בתחום ההורות
מ-זוג למשפחהזה הזמן לתת לנו לייק
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר