בילוי משפחתי בחופשת החנוכה

חופשת חנוכה עוד מעט כבר כאן והילדים יהיו בבית שמונה ימים. בניגוד לכל החופשות הארוכות, חופשת החנוכה מתקיימת כשבחוץ קר וגשום ולכן רבים מעדיפים לבלות אותה בבית. אז איך נבלה בבית? מה אפשר לעשות בחוץ, גם אם קצת קר? בכתבה שלפניכם.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 18.11.2012

עוד לא הספקנו ליהנות מההפוגה בחגים והינה מתקרבת חופשה נוספת, חורפית במהותה. אך גם אם נשארים בבית וגם אם מנצלים את הזמן כדי לצאת לחופשה משפחתית, ניתן לבלות את הזמן בשלל פעילויות יצירה ודילוג קליל בין הפקות הילדים.


חופשה ביתית
ניתן לבלות את החג בבית בין פעילויות יצירה יזומות ליציאה למופעים השונים ולאטרקציות שמופקות לכבוד הילדים מדי חג חנוכה.
  • מכינים סופגניות ולביבות - כמו בכל חג, הבילוי שכולם אוהבים הוא לאכול! ואין מאכל חג מפנק יותר מאשר סופגנייה של חנוכה. לאלו שלא רוצים להתעסק עם בצק וכל ההכנות המפרכות והמלכלכות שמסביב, ניתן להכין סופגניות מהירות הכנה כמו ספינג' מרוקאיות. ילדים יכולים לעזור, לבזוק סוכר ולהכניס מעט ריבה אדומה. אבל הדבר שהכי כיף בהכנת סופגניות בבית הוא שאפשר להכין את המילוי מכל הדברים שהילדים אוהבים – חטיפי שוקולד, קרמבו, סוכריות גומי... הכול הולך.  • יוצאים לחפש פטריות אחרי הגשם - כולם יודעים שפטריות מופיעות אחרי הגשם וגדלות במהירות רבה. לצאת החוצה ולחפש אותן יכולה להיות הרפתקה בלשית מרתקת ומהנה. לא חייבים לנסוע במיוחד ליערות ולאזורים מרוחקים. בכל מקום שבו יש עצי חורש וביניהם אדמה לחה, ניתן למצוא פטריות. יש כמה סוגים של פטריות טובות לאכילה שנפוצות בישראל וכדאי לקרוא עליהם לפני שהולכים לקטיף. המפורסמת שבהן היא האורנייה, שכשמה, גדלה בעיקר תחת עצי אורן. מכיוון שהפטריות זקוקות למצע רך לגדול בו, כמעט שלא ניתן למצוא אותן בגנים עירוניים שבהם מנקים את העלים הנושרים. מספר ימים לאחר שירד גשם רב, יוצאים לחורשה או ליער הקרובים, וחופרים קצת מתחת לאדמה המעורבת בעלים הצמודה לעץ. אם רואים גבעה קטנה מציצה ובוהקת, בטח יש עוד הרבה כמוה שצריך לגלות.
  • מכינים נרות צבעוניים - הכנת נרות צבעוניים דורשת תשומת לב, אך היא מהנה מאוד והתוצאה מרהיבה. לוקחים חבילת של נרות שבת פשוטים ואת כל שאריות גירי השמן הצבעוניים שמשמשים את הילדים לציור. ממיסים את הנרות הלבנים או את גוש השעווה ומחלקים לכמה כלים קטנים. בכל אחד מהם מכניסים שארית של גיר בצבע אחר. לוקחים כוס חד פעמית או צנצנת זכוכית ומתחילים להכניס שכבות שכבות מסביב לחוט שישמש אחר כך כפתיל.
  • מציגים את סיפור המכבים בבית - כשמגיע חג החנוכה, אין ילד שלא מכיר את סיפור הגבורה של המכבים על בוריו. בבית הספר מדברים כבר על הנושא במשך מספר שבועות וזהו הזמן להפיק מכך את המירב. אפשר להזמין את החברים ולמנות תפקידים. אמנם צריך להתכונן למלחמות בסלון, אבל תמיד ניתן לגרום להן להתפשט לכיוון חדרי הילדים.
  • הולכים למופעים הגדולים – הכל תלוי בטעמכם האישי ובעומק הכיס שלכם. פסטיגל? יובל המבולבל? סינדרלה עם בר רפאלי? או מופע פנטומימה של חנוך רוזן? או אפילו הווקה-פיפל במופע מיוחד לילדים... המגוון הוא עצום ועלות כרטיס בודד יכולה לנוע בין 90 ל- 170 ₪ בקירוב - כך שכדאי להביא זאת בחשבון. כדאי גם לזכור את הפקקים, החניה וארוחת הילדים של אחרי המופע.

חופשת חנוכה בלתי נשכחת מחוץ לבית
גם כאן אפשר לחלק את אפשרויות החופשה לשניים: בארץ או בחוץ לארץ. בחוץ לארץ רוב החופשות מתמקדות בסקי. כיוון שכך, גיל המשתתפים עלול להיות מוגבל וגם המחיר יכול להוות אתגר.
לעומת זאת, בשנים האחרונות מתפתח טרנד חדש בתחום תיירות הפנים, ודווקא בחורף. מלונות רבים ברחבי הארץ מציעים
דילים לחנוכה באילת, בים המלח ואפילו בצפון הארץ. היתרון בחופשה שכזאת הוא ש"הכל כלול" במקום אחד: מופעי הבידור, הארוחות והלינה, ובסטנדרט מפנק ביותר.
יתרון נוסף גלום ביציאה מהשגרה ומחוץ לבית – אפשרויות לטייל בסביבה וליהנות מנופי המדבר המרהיב שלנו בעונה שבה החום אינו מעיק כל כך.


כשחנוכה מתקרב והילדים שוב ישארו ללא מסגרת למשך שבוע ימים, אפשר וכדאי לנצל את הזמן לבילוי מהנה בחיק המשפחה. כך או כך, רצוי להזדרז ולהזמין כרטיסים למופעים או לבתי המלון.
והכי חשוב - אל תשכחו ליהנות!
כתבות נוספות
כיצד לתכנן טיול מוצלח בחו"ל עם הילדים
משחקי ילדים ככלי התפתחותי
אטרקציות לילדים באילת
לטייל עם הילדים ברחבי הארץ
בילוי עם הילדים בחורף
בילויים חסכוניים
יוצאים לחופשה עם הילדים


זה הזמן לתת לנו לייקתגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר