יישור שיניים לילדים – למה חשוב לעשות את זה בגיל צעיר?

אין זה מקרי שטיפול יישור שיניים לילדים הוא מאוד נפוץ, שכן רופאים רבים ממליצים לא להמתין ולהתחיל את הטיפול כבר בשלב מוקדם

מאת: מערכת ילדים פלוס | 11.07.2022

אחד הטיפולים הנפוצים בתחום רפואת השיניים, הוא טיפול יישור שיניים. בפרט טיפול זה נפוץ בקרב ילדים וילדות. הורים רבים לוקחים את ילדיהם לרופא שיניים על מנת לבדוק האם יש צורך שיעברו טיפול, במידה וכן אז הם נשלחים אל אורתודנטים שיכינו עבורם תוכנית טיפול מתאימה. 

טיפול יישור שיניים מטרתו, היא לייצר מצב בו כל השיניים יהיו ממוקמות זו לצד זו על גבי עצם הלסת, באופן כזה שהשיניים לא יהיו עקומות, לא יהיו מרווחים בין השיניים וכן ששן אחת לא תעלה על השן שלצידה. 

אין זה מקרי שטיפול יישור שיניים לילדים הוא מאוד נפוץ, שכן רופאים רבים ממליצים לא להמתין ולהתחיל את הטיפול כבר בשלב מוקדם. אפשר להתחיל את התהליך כבר כשהילד מגיע לגיל 7-8. בשלב זה, כל שיניי החלב נפלו כבר, והשיניים הקבועות מחליפות אותן. נהוג לבצע בדיקה ראשונית של התפתחות הלסת, השיניים והסגר, ואז להחליט האם יש צורך בטיפול כזה או להמתין. יכול להיות שיתגלה צורך בשלב מאוחר יותר. 

מי שמחפש מרפאה שם יהיה אפשר לבדוק את מצב השיניים של הילד, הרי שבמרפאת ORTHO4U  - מומחים ליישור שיניים בכפר סבא, אפשר למצוא רופאים ואורתודנטים מומחים שידעו לבצע את כל הבדיקות ההכרחיות על מנת לבדוק האם באמת יש צורך בטיפול יישור שיניים ומתי נכון להתחיל בו. 


יישור שיניים


מדוע חשוב לעשות טיפול יישור שיניים לילדים?
כפי שציינו, המטרה של טיפול יישור שיניים לילדים היא לייצר מצב שהשיניים לא יהיו עקומות, לא יהיו מרווחים בין שן לשן, הן לא יעלו אחת על השנייה ויוכלו להתפתח בצורה טבעית, אחת ליד השנייה. 

יש בכך חשיבות אסתטית, מאחר והמראה של שיניים ישרות וחלקות הרבה יותר נעים ויפה מאשר שיניים עקומות או שיניים שאינן מונחות זו ליד זו. אך מעבר לעניין האסתטי, יש גם חשיבות מבחינה מעשית. ברגע שמבצעים טיפול יישור שיניים לילד, אזי הוא יוכל ליהנות מסגר טוב יותר של הלסתות, דבר שיכול להקל עליו בהווה ובעתיד בעת לעיסה ובליעה, ויכול למנוע בעיות עתידיות בתפקוד הלסתות. 


איך בוחרים מרפאה ליישור שיניים?
כאמור, ORTHO4U מומחים ליישור שיניים בכפר סבא ממתמחים בביצוע טיפולי יישור שיניים, בפרט בקרב ילדים. אפשר לראות זאת על פי הרופאים והמומחים שמועסקים במקום וכן על פי סוג הטיפולים, הציוד והמכשור שיש במרפאה. 

לפני שמחליטים לבצע טיפול במרפאה כזו או אחרת, צריך לבחון איזו תוכנית טיפולים מקבלים, במה היא כרוכה מבחינת הילד, כמה זמן היא אמורה להימשך ואיך היא מתבצעת בפועל. יש לקחת בחשבון שטיפול כזה יכול להימשך חודשים ואפילו מספר שנים במקרים מסוימים. 

חשוב לראות תוצאות של טיפולים מהעבר, בשביל להחליט האם באמת מדובר במרפאה שיכולה לייצר טיפול ותוצאה איכותיים. 
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר