איך נעבור את החופש עם הילדים?

החגים מציבים קושי בפני הורים שמעוניינים למצוא תעסוקה לילדים. הפתרון יכול להיות צפייה משותפת בסדרות עם ערך מוסף. צפייה כזו חוסכת כסף, מאתגרת את ההורים והילדים וגם מבטיחה שעות של הנאה

מאת: מערכת ילדים פלוס | 30.09.2015

תקופת החגים צפויה לאתגר הורים לילדים בכל הגילאים. החגים מתחילים מיד אחרי החופש הגדול ובתום הוצאות של אלפי שקלים על חופשות, קייטנות ופעילויות. החגים מציבים קושי בפני הורים שמעוניינים למצוא תעסוקה לילדים בלי לקרוע את הכיס. מעבר לכך, ההורים נדרשים לשלב בין אטרקציות לבין ארוחות חג וביקורי משפחות. 


אחד הפתרונות היעילים ביותר לסוגיה המלווה את תקופת החגים עבור הורים לילדים הוא צפייה בטלוויזיה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים לצאת מהבית כדי לעבור את החופש עם הילדים בשלום. דווקא צפייה בסדרות חינוכיות מעניקה ערך מוסף לתקופת החגים. היא חוסכת כסף ומאתגרת את בני המשפחה. הצפייה בסדרות מבטיחה שעות של הנאה וניתן להפיק ממנה תועלת בטווח הקצר והארוך.


איך נעבור את החופש עם הילדים


סדרות מומלצות לתקופת החגים

יש הרבה סדרות מומלצות ששווה להמשיך לעקוב אחריהן בתקופת החגים. קודם כל, כדאי להתחיל עם התכניות השונות בערוצי הילדים הופ, לוגי וניקולודיאון. לוח השידורים לובש חג כבר מהימים הראשונים של ראש השנה ועד אחרי חול המועד סוכות. הסדרות הקלאסיות הבולטות בתקופת החגים הן פרפר נחמד, החיים, בלי סודות והיה היה. גם סדרת התכניות "משה דץ מארח" ערוכה לחגים עם ספיישלים על ראש השנה, סוכות, שמחת תורה ועוד.


בערוץ ניקולודיאון מצליחים לשמור על תמהיל מדויק של תכנים לכל הגילאים. הסדרות בוב ספוג, גן חיות, וקונג-פו פונדה יעניקו לכם שעות ארוכות של שקט, אך תמיד תוכלו להצטרף לצפייה משותפת בסדרות אמא בהזמנה, סאם וקאט או דרייק וג'וש. למרות שבסדרות כאלה אין התייחסות מיוחדת לחגי תשרי, היתרון הוא אפשרות לצפות בטלוויזיה בתכנים שפונים מלכתחילה לעולמם של הילדים ובני הנוער. 


מה קורה בגזרת הסדרות הישראליות?

הורים שרוצים לבלות עם הילדים מול סדרות ישראליות חדשות יכולים לעשות את זה בתקופת החגים בלי בעיה. משפחות שאוהבות את יובל סמו ישמחו לצחוק מול המסך עם הסדרה "השוטר הטוב", בעוד בני נוער לא יוותרו על הפרקים החדשים של אליפים או הפרעת קשב. כל מה שדרוש מכם הוא לשמור על ראש פתוח: בחרו יחד עם הילדים תכנים חינוכיים וקחו פסק זמן מהשגרה עם בילוי מול הטלוויזיה. 


התכנית "עץ השירים" תציע שירי משחק מוכרים וחדשים עם מיכל צפיר ואתם יכולים להזמין אותה בכל רגע נתון בשירותי ה-VOD של יס. לחילופין, אפשר ללכת על בטוח עם כוכבי הילדים יובל המבולבל, מיקי, דוד חיים וקופיקו. גם מיכל הקטנה וטוביה צפיר מככבים בסדרות לילדים בתקופת החגים ואף אחד לא יכול להישאר אדיש אליהם. 


תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר