נסיעה בטוחה עם ילדים

כשאנשים רוכשים רכב, רבים מהם מתייחסים מאוד לחיצוניותו של הרכב, לתצרוכת הדלק וכמובן למחיר, ולעתים שוכחים להתייחס לדברים החשובים באמת. כהורים, אחד הדברים החשובים ביותר אותם יש לקחת בחשבון כאשר מחליטים לרכוש רכב, הוא ללא ספק נושא הבטיחות. הגורם שצריך להיות הכי חשוב לנו בבואנו להחליט מי מהדגמים והחברות השונות נבחר, הוא מידת ההגנה שהרכב יספק למשפחתנו.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 23.09.2014

בחינת בטיחות הרכב מתייחסת למספר פרמטרים ומבחנים שונים. מאמר זה יגולל בפניכם את כל הקשור אל הבטיחות ברכב ונסיעה בטוחה עם הילדים. הבה נתחיל..

לעבור את הדרך בשלום
אחד הדברים החשובים ביותר בעת נסיעה עם הילדים הוא להבטיח להם את הנסיעה הבטוחה ביותר. כל אחד מודע לעובדה, שטעות קטנה בנהיגה יכולה להוביל לתאונה וטעות זו יכולה להיות גם של נהג אחר בכביש, ומשום כך יש כמה דברים אותם יש לקחת בחשבון טרם הנסיעה המשפחתית ברכב:
  • בטיחות רכב- יש לבחור ברכב משפחתי שעבר את כל מבחני הריסוק והבטיחות בציון הגבוה ביותר, ומציע כריות אוויר לכל מושב, וכן אפשרות לחבר את כסאות הבטיחות של הילדים בצורה הטובה ביותר למושב.
  • נסיעה בטוחה- יש לוודא שהילדים יושבים במהלך הנסיעה וכי הם חגורים כיאות ולפי כללי משרד התחבורה למושבי הבטיחות שלהם. זלזול בכללים אלו יכול להוביל לאסון, ולכן תמיד יש לבדוק מספר פעמים במהלך הנסיעה כי הילדים יושבים וחגורים כיאות.
  • נהיגה בטוחה- יש להישמע לכל כללי התנועה ולנסוע במהירות נמוכה יותר מזו שאתם מורגלים אליה. זכרו, יש לכם ילדים במכונית, כלומר יש לכם חיים עליהם אתם אמונים בעת הנהיגה. כל ירידה ב-10 קמ"ש מורידה את עוצמת הפגיעה במקרה של תאונה באופן משמעותי. ובכלל, לאן שאתם לא ממהרים, ההבדל יהיה לא יותר מחמש דקות. לכן, במיוחד בכל הקשור לתכנון זמנים עם ילדים, קחו מקדם זמן גבוה של התארגנות והתעכבות, וכך תהיו פחות לחוצים בכבישים. 
  • רכישת רכב- אם אתם משפחה גדולה, כדאי מראש לחפש רכב 7 מקומות מומלץ לקניה. כאן מדובר על רכבים מרווחים, בהם לילדים יש מקום לרגליים ולידיים וניתן לשים את הכסא שלהם בצורה הבטוחה ביותר ברכב. מלבד זאת, הנוחות והמרווחים בין המושבים יאפשרו לכם נסיעה שקטה יותר. העובדות מדברות בעד עצמן: צפיפות ילדים = רעש וריבים. רוצים להימנע מרעש? קנו רכב מרווח.

נסיעה בטוחה


בטיחות ילדים ומבוגרים- רכישת רכב
חובה על כל הורה, ומומלץ גם למי שלא, לקנות מכונית בטוחה. כלומר, רכבים בעלי תקינה אירופאית, אשר זכו ל-5 כוכבי בטיחות בבדיקות הבטיחות שנערכו לרכב. בנוסף, חשוב לרכוש רכבים עם כמות מספקת של כריות אוויר (שש כריות לפחות), חגורות בטיחות אותן ניתן לכוון ושלוש נקודות עיגון. רכבים עם מערכת בקרה שומרת על יציבות הרכב, תזכורת לחגירת החגורה, מערכת של דלק, שעיקרה להתנתק במקרה בו היא מזהה מצב חירום ורכבים עם קורות בצידי הרכב.


כללי בטיחות- ברכב ולנהג
  • כללי נהיגה בטיחותיים- כל אדם שנוהג בקרבת גני ילדים, בתי ספר וסביבה בה יש הולכי רגל רבים, צריך לנהוג במהירות נמוכה, גם אם הוא אינו רואה ילדים או מבוגרים בשטח. יש לזכור שלילדים ואף למבוגרים יש את הנטייה להתפרץ לכביש במהירות ובריצה, ולכן עדיף לנסוע לאט מאשר לחוות מקרה מצער של תאונה. במקרה בו עומד מבוגר או ילד ליד מעבר חצייה, יש לעצור ולאפשר להם לחצות את הכביש. 
  • כללי התנהגות ברכב - יש לחגור את כל הנוסעים ברכב, מבוגרים וילדים, אלו שיושבים לצד הנהג ואלו שיושבים מאחור. אסור לנהוג עם הפלאפון ביד או לבצע כל פעולה עם הנייד בעת נהיגה. לאחרונה נושא זה עלה מאוד למודעות, פרסומות ותשדירים רבים מראים לנו את התוצאות המסוכנות של שימוש בטלפונים הניידים ובהעסקות איתם בזמן נהיגה. השתדלו לדאוג לתעסוקה לילדים כאשר הם ברכב, והזכירו להם את כללי ההתנהגות בעת נסיעה טרם יוצאים לדרך.

לסיכום, בטיחות ילדכם חשובה לאין שיעור, ועל כן יש לבחור ברכב המותאם לכמות הילדים אותה מסיעים, רכב יציב ובעל מערכות בטיחות ויציבות שעבר מבחני ריסוק בציון גבוה, רכב עם כריות אוויר וחגורות הגנה מאיכות טובה. כמו-כן, חשוב להקפיד לחגור את הילדים היטב ולנסוע לאט ליעד,  כך תבטיחו מהירות תגובה במקרה הצורך ונסיעה בטוחה לכם ולילדים.
כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם:
איך להעביר נסיעה ארוכה על הילדים ברכב?
בטיחות הילדים ברכב
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר