מסיבת ברית מילה בבית

כשהורים מתכננים את מסיבת הברית, שאלות רבות עולות: האם לערוך את טקס ברית המילה בנפרד מהמסיבה? האם לצאת לאולם עם תינוק רך שזה עתה נולד? במאמר זה נציע פתרון יצירתי לחגיגת הברית מבלי לצאת מהבית ומבלי להתפשר על איכות.

מאת: מערכת ילדים פלוס | 11.11.2012

טקס ברית המילה מתקיים ביום השמיני להיוולדו של הילד. מדובר בתקופת החלמה עבור האם ובתקופת הסתגלות של כל המשפחה לתינוק החדש. בשלב זה, ארגון מסיבה ועצם היציאה למקום האירוע הופכים למשימה לא פשוטה. פתרון פשוט שמוצאים אנשים רבים הוא הפרדה בין טקס ברית המילה עצמו למסיבה. אז בכל זאת, כיצד תוכלו לאחד את שני האירועים מבלי לצאת מהבית?
הערכה נכונה של מקום
בשלב הראשון יש להעריך נכון את קיבולת הבית שלכם. הציבו שולחנות וכיסאות במרחב האירוח, וראו כמה אנשים נכנסים לבית בנוחות יחסית. לאנשים שיש בבעלותם חצר פרטית, המשימה הופכת להיות קלה יותר, שכן נוח יותר לארח בחצר, ורוב הסיכויים שתוכלו לארח יותר אנשים. אפשר וצריך להתייחס לניסיון קודם; תחשבו על המסיבה הגדולה ביותר שאירחתם – כמה אנשים היו בה, והאם היה לכם צפוף מדי?
בבתים משותפים חדשים ישנו חדר אירועים שיאפשר לכם למקם את האירוע בשטח נוח במיוחד, הן עבורכם והן עבור האורחים. חשוב לזכור לתאם את תאריך האירוע עם ועד הבית, וכמובן כדאי גם להתייעץ איתו בנוגע למספר האנשים שייכנסו לחדר הזה. באותה מידה אפשר לארח את האורחים גם בבית ההורים, במידה ויש להם דירה או בית גדול.


רשימת מוזמנים למסיבת ברית בבית
שימו לב שבכל מקרה תוכלו להזמין פחות אנשים למסיבת ברית ביתית מאשר למסיבה באולם, ולכן רשימת המוזמנים צריכה לכלול את האנשים החשובים לכם ביותר – משפחה קרובה וחברים טובים. היתרון הגדול ביותר של מסיבת ברית בבית הוא שאין צורך "לנפח" את רשימת המוזמנים כדי לכסות את המכסה הדרושה לכם עבור אולם האירועים. בצורה זו תוכלו לחגוג עם האנשים שחשובים לכם במיוחד. אם מספר המוזמנים חורג ביותר מחמישה אנשים ממספר האנשים שתוכלו לארח, אז כדאי לשקול לפנות בכל זאת לאולם אירועים.


בוחרים חברת קייטרינג
ראשית, יש לזכור שחברות קייטרינג יספקו לכם לא רק את האוכל, אלא גם את כל הציוד לו תזדקקו, החל משולחנות ועד לסכו"ם. כמו כן, חברות אלו תדאגנה לערוך את השולחנות ולפנות אותם בסופו של האירוע. כל שנותר לכם הוא לבחור בתפריט הנכון ובחברה בעלת מוניטין טוב.
התפריט נקבע לפי השעה שקבעתם עבור האירוע – בבוקר עדיף להגיש מאכלים חלביים וחביתות, ואילו בערב ובצהריים עדיף להגיש מנות בשריות.
חשוב לבחור בחברת קייטרינג טובה, ולטעום את האוכל לפני האירוע. אוכל טוב יתרום משמעותית להצלחת האירוע, ולכן אין לזלזל בבחירת ספקי המזון שלכם. כדאי גם לשים לב לציוד הנלווה – שהמפות לא יהיו קרועות, שהמפיות לא יהיו מלוכלכות ושלא יוגש לשולחנות סכו"ם פלסטיק שמטרתו להוזיל את כל האירוע.


מקשטים את הבית לקראת הברית
חשוב ביותר לא להזניח את הקישוטים, שכן הם שיהפכו את הבית שלכם מאזור מגורים לאולם אירועים. קישוטים מומלצים במיוחד הם קישוטי בלונים. חברות המתמחות בעיצוב בבלונים ייצרו עבורכם
זרי בלונים מושקעים, שיתרמו לאווירה חגיגית ומשמחת.
פנייה לחברה מקצועית שונה מהותית מקישוט עצמאי, שכן
הבלונים
שעוצבו בידי אנשי מקצוע מותאמים היטב לרך הנולד ולהוריו. אנשי מקצוע יצרו עבורכם יצירות אומנות של ממש, הכוללות צורות או מילים בהתאם לבחירתכם. מעבר לזאת, חברות מקצועיות משתמשות בבלונים איכותיים, והמקצוענים יודעים איך לנפח נכון את הבלונים כדי שלא יתפוצצו. בלונים לא איכותיים שנופחו באופן עצמאי עלולים ללוות את האירוע בפיצוצים לא נעימים – דבר העלול לפגוע באווירה הטובה. 


בחירת מוהל
כמובן שאין מסיבת ברית ללא מוהל... כיום הורים יכולים לבחור בכירורג או ברב, כאשר לאנשי המקצוע לא משנה האם לבצע את ההליך בבית או באולם, ונוכחות של אורחים לא תפריע לעבודתם. עם זאת, כדאי לתאם מראש היכן יתבצע ההליך עצמו – בחדר נפרד או לעיני האורחים.


אפשר ואף רצוי לערוך את טקס ברית המילה בבית, ובוודאי במצב בו עומדת לרשותכם גינה או חדר אירועים זמין ונוח. הימים שלאחר הלידה הם זמן שבו מתאוששים האם והתינוק ולכן יש להתחשב בהם בכל דרך אפשרית. מסיבת ברית שנערכת בבית נוחה הרבה יותר לשניהם מאשר אירוע באולם.
כתבות נוספות
צילום רגעי אושר משפחתיים
אח חדש נולד
חוגגים בר מצווה
טיפים לארגון יום הולדת לפי גיל
רעיונות מקוריים וחסכוניים להפקת יום הולדת


זה הזמן לתת לנו לייק
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר