שניה לפני שהכל מתחיל, למה עושים חינה?

ההתרגשות המלווה את החתן והכלה ביום חגם, אינה משתווה לשום שמחה שבעולם. למרות העובדה כי החתונה היא, ללא ספק, רגע השיא בחייו של זוג צעיר, ישנן עוד כמה שמחות מקדימות ולכן אם שאלתם את עצמכם למה עושים חינה, כל הפרטים בכתבה הבאה:

מאת: מערכת ילדים פלוס | 31.01.2020

ההתרגשות המלווה את החתן והכלה ביום חגם, אינה משתווה לשום שמחה שבעולם. למרות העובדה כי החתונה היא, ללא ספק, רגע השיא בחייו של זוג צעיר, ישנן עוד כמה שמחות מקדימות ולכן אם שאלתם את עצמכם למה עושים חינה, חשוב להבהיר כי זהו חלק בלתי נפרד מהחגיגה המתמשכת של החתונה. במאמר יפורטו הסיבות לעריכת חינה והמלצות באשר לתכנון אירוע משפחתי כזה, ברמה הגבוהה ביותר ולהנאתם של המוזמנים לאירוע וכמובן הזוג עצמו.

אז למה עושים חינה לפני החתונה? 
הטקס של החינה מטרתו לסייע לכלה ולחתן לעבור מילדות לבגרות, ליתר דיוק מסטטוס של "רווקים" לסטטוס של נשואים כדת וכדין. המשמעות של הטקס הזה עבור עדות מסוימות היא גבוהה במיוחד, ממש כמו בחתונה על כל מנהגיה הזונים. המנהג הזה בכלל לא התחיל בישראל, אלא בארצות אפריקה והמזרח התיכון עד שבסופו של דבר יהודים בישראל "אימצו" אותו והביאו אותו לכאן. נהוג לחגוג את החינה בימים הקרובים מאוד למועד החתונה, כאשר ישנן משפחות שעורכות אותו עבור בנות המשפחה בלבד, אך הרוב הגדול בישראל העכשווית – עורך חינה של טרום-חתונה עבור גברים ונשים ביחד.


למה עושים חינה


איך מארגנים חינה כמו שצריך ומה חשוב לזכור?
את טקס החינה מאפיין הלבוש הצבעוני של בני הזוג וכן של בני משפחתם. אם לחתונה עצמה, ברוב המוחלט של המקרים, הכלה תגיע עם שמלה לבנה והחתן עם חליפה – אז לחינה המצב יהיה שונה כיוון שהיא מסמלת שמחה ססגונית יותר – מה שמשפיע על לבושם של בני הזוג שעומדים להינשא. מדובר בבגדים מלאי חיים וצבעים, בכמה מרקמים ובשילובי בדים שונים. על מנת שלא תשאלו למה עושים חינה ותרגישו עייפים בסוף האירוע, חשוב שתערכו רשימת הכנות מסודרת לפני שתתחילו לדאוג לכל הפרטים. זכרו כי הדבר הכי חשוב ושאותו אנשים זוכרים – זה כמה שמח היה. שימו דגש על מציאת פריטי לבוש מעניינים ברוח העדה שאליה אתם משתייכים, אך השאירו את עניין הכיבוד למקצוענים. הזמנת קייטרינג כשר לאירועים היא הבחירה הנבונה ביותר, עבור מי שצריך לארגן אירוע רב משתתפים ובפרט כשמדובר בטקס שמהווה נקודת ציון בחייהם של בני הזוג.

כיצד בוחרים תפריט עבור האירוע?
חברת הקייטרינג אשר תשכרו, תציג להם תפריט של מטעמים ומנות מיוחדות בכדי שיוגשו במהלך החינה. מומלץ שתבדקו היטב את כלל המנות בתפריט לפני שתבחרו אותן, זאת בגלל שלכל משפחה ישנן העדפות מיוחדות משלה בנושא הקולינרי ומכאן שכדאי לנסות ולהשביע את הרצון של כולם. אל תשכחו שבתוך חגיגה של חינה משתתפים ילדים ומבוגרים, מזרחים ואשכנזים, נשים וגברים – שלכל אחד מהם ישנה העדפה מסוימת לאוכל. נסו לבחור מתוך התפריט מנות מגוונות שעשויות לקלוע לטעמם של מרבית הסועדים. הזמנת מנות מתוך קייטרינג לאירועים, תעזור לכם להשאיר אנרגיות טובות לכל היום ולשמור כוחות לטקס החתונה המתקרב.
 
תגובות 0 תגובות   הוספת תגובה חדשה הוסף תגובה
שליחה לחבר   הדפסה
בהרשמה אני מאשר/ת קבלת ניוזלטר